Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'nın Tescil Ettirdiği Ürün Sayısı 7'ye Yükseldi

Şanlıurfa'nın Tescil Ettirdiği Ürün Sayısı 7'ye Yükseldi

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ŞUTSO) Coğrafi İşaret Tescil Belgesi ile tescil ettirdiği yerel ürün sayısı 7’ye yükseldi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2017 Pazartesi 15:25
Şanlıurfa'nın Tescil Ettirdiği Ürün Sayısı 7'ye Yükseldi
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

ŞUTSO tarafından başvurusu yapılarak tescil işlemlerinin başlatıldığı Şanlıurfa'ya özgü yerel ürünlerin sayısı 7 oldu. Şanlıurfa Çiğköfte, Urfa Meyan Şerbeti (Biyanbalı) Urfa Eşkilisi ve Urfa Şıllık Tatlısı’nın ardından, Urfa Üzlemeli Pilav, Urfa Frenk Çömleği ve Urfa İsot Çömleği de Urfa Coğrafi İşaret Tescil Belgesi ile tescil edildi. Tescil edilen son yerel ürünlerle birlikte Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın tescil ettirdiği ürün sayısı 7’ye ulaştı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, “Şanlıurfa’ya özgü ürünlerimiz, Türk Patent ve Marka Kurumu’nca onaylandı ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesi ile belgelendirildi. Ayrıca,  Haşhaş Kebabı, Ciğer Kebabı, Kıymalı Ekmek (Lahmacun) Lebeni, Yumurtalı Köfte, Patlıcanlı Kebap, Tırnaklı Ekmek, Açık Ekmek, Zerde, Borani, Külünçe, Su Kabağı Yemeği için ise başvurumuzu tamamladık ürünlerimizin ilan sürecini başlattık. İnşallah bu ürünlerimizin de Coğrafi İşaret Tescil Belgesi’ni ilimize kazandıracağız. 12 ürünümüzün dışında 7 ürünümüzde Türk patent ve Marka Kurumu’nda inceleme aşamasında” dedi.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
  • yorum2017-12-04 20:32:21Urfalı mame

    Tırnaklı ekmeği antebe ver çigköfteyi Adıyamana ver lahmacunu hataya ver sonra çömlekte teselli bul Urfalı.. hade bu da bele olsun.

  • yorum2017-12-04 16:50:32Ahmed ciftci

    Çok başarılı bir girişim olarak görüyorum Urfalılar adına hayırlı olsun diyorum ve bu konuda girişimlerini sürdüren İsmail Demirkol ve heyet arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Ankara kazasında Bozova ilçe adayı hayatını kaybetti!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık