Ana Sayfa AK PARTİ ŞANLIURFA'NIN GÜÇLÜ KADIN ADAY ADAYI: "ESSUM ASLAN"

ŞANLIURFA'NIN GÜÇLÜ KADIN ADAY ADAYI: "ESSUM ASLAN"

Şanlıurfa'nın güçlü kadın aday adaylarından Essum Aslan'ın, yapılacak olan temayül yoklamasındaki aday numarası: 73

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2018 Cumartesi 02:44
ŞANLIURFA'NIN GÜÇLÜ KADIN ADAY ADAYI:

Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa Kampüsü Kurucusu, İmam Aslan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, Mentora Language Schools Türkiye Kurucusu ve ALBİLA Serum Biyolojik Ürünler Yönetim Kurulu Üyesi ve Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Aday Adayı "ESSUM ASLAN"

 Şanlıurfa’da başarılı işlere imza atan Genç İş Kadını, birçok Sivil Toplum çalışmaları ve Yürütülen Sosyal Sorumluluk Projelerinde önemli işlere imza attı. AK Parti’den Aday Adayı olan Essum Aslan kentte aday listesinin güçlü isimleri arasında yer alıyor.

ESSUM ASLAN KİMDİR ?

Şanlıurfa’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Urfa’da tamamlayıp, Hacettepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde okudu. Ardından Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Londra Soas Üniversitesi’nde akademik çalışmalarda bulundu. Yine Çukurova Üniversitesi’ nde Eski Türk Edebiyatı ve Osmanlıca Anabilimdalı ’nda yüksek lisansını tamamladı. Çukurova Üniversitesi’nde doktorasını yapmaya devam etmektedir. 2003 yılından beri Urfa’da eğitim alanında çalışmalar yapmaktadır. 2013 yılında Nevali Hotel’in açılışını gerçekleştirerek turizm alanında, aynı yıl Bahçeşehir Koleji Şanlıurfa Kampüsü kurucu temsilcisi olarak eğitim alanında girişimleri ile 550 personele istihdam sağlamaktadır. Ak Parti Haliliye İlçe Teşkilatında Yerel Yönetimlerden sorumlu Kurucu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 1 Kasım 2015 seçimlerinde Ak Parti’ den Şanlıurfa aday adayı oldu. Urfa Medeniyet Turizm Araştırma Merkezi Derneği kurucu üyeliği, Türkiye Ortak Nesiller Entegrasyonu Derneği Şanlıurfa Temsilciliği ve Urfa Atlı Spor Kulübü Derneği Başkan Yardımcılığı başta olmak üzere bir çok STK’ da görev aldı. New York University ve Bahçeşehir Üniversitesi İşbirliği ile Zorunlu Sığınmacı Çocuklar İçin (Suriyeli 9-13 yaş arası çocuklar) Dil ve Rehabilitasyon Eğitimi, Bahçeşehir Üniversitesi Şanlıurfa Tarım ARGE Proje Yöneticiliği ve INTEL, TTVG, Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Kız Çocuklarımız Geleceğini İnşa Ediyor, STEM ve Kodlama Eğitimi projeleri gibi Urfa’nın geleceğine yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Urfa’da söz sahibi bir aileden gelmekte olduğu için, bölgenin diğer aşiretleri ile iyi ilişkileri ve akrabalıkları bulunmaktadır.  Evli ve bir çocuk annesidir.

TEMAYÜL NUMARASI : "73"

Ayrıca 5 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan Temayül yoklamasında 73 numarasıyla temsil edilecek olan Essum Aslan, parti teşkilatı ve dava arkadaşlarından destek istedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık