Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfalılar dikkat! Uyarı geldi: Sakın almayın!

Şanlıurfalılar dikkat! Uyarı geldi: Sakın almayın!

Şanlıurfa'da özellikle kadınlar aracılığıyla engellilere yardım adı altında dergi satışı yapıldığını belirten Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı satış yapanlara itibar edilmemesi uyarısında bulunarak "Bu kişileri gördüğünüz anda tepkinizi gösterip lütfen ya polise yada zabıtaya şikayette bulununuz" dedi.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2018 Cuma 15:06
Şanlıurfalılar dikkat! Uyarı geldi: Sakın almayın!
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa’da sokak sokak, kapı kapı, dükkan dükkan engellilerin adını kullanarak dergi satışına yapanlara yönelik Şanlıurfa Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Veysi Fırat’tan sert açıklama geldi.

Fırat, engelliler adına yapılan satışların Urfa'daki hiçbir engelli derneği ile alakası olmadığını belirterek "Bu satıcılar yerini tam tespit edemediğimiz il dışından gelmişlerdir. Hem engellileri hemde dinimizi alet ederek ve güzel kızlarla özellikle erkek alıcıları zora sokacak ve hatta bazen taciz edecek bir şekilde dergi satıyorlar. Bu kişileri gördüğünüz anda tepkinizi gösterip lütfen ya polise yada zabıtaya şikayette bulununuz" dedi.

Fırat, gelirinin nereye gittiği tam tespit edilmediği bu tür satışların engelli derneklerini itibarsızlaştırdığını ve hatta hırsız konumuna düşürdüğünü, engelli derneklerini ve engellileri dilenci ve aciz konumuna soktuğunu söyleyerek, satıcılardan hiçbir doküman almamalarını söyleyip herkesi uyardı.

 

AJANS URFA

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa ilçe başkanları Ankara'ya çağrıldı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık