urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Şanlıurfa’dan Suriye’ye Yardım Eli

Şanlıurfa’dan Suriye’ye Yardım Eli

Suriye’de yaşanan iç karışıklıklardan dolayı göç eden Suriyelilerin dışında, orada kalan ve göç edemeyen vatandaşlar için Şanlıurfa Belediyesi meclis üyelerince başlatılan “Suriye’ye Yardım Eli ” kampanyası için Şanlıurfa Valiliğinde toplantı yapıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Şanlıurfa’dan Suriye’ye Yardım Eli

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in ev sahipliği yaptığı toplantıya, İl Emniyet Müdürü, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Belediye Meclis Üyeleri, Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı, Eczacılar Odası Başkanı, Evren Sanayi Başkanı, Esnaf Odaları Birliği, Muhtar Dernekleri, Müftü Vekili kadın dernekleri başkanları katıldı.

İnsanlık dramının yaşandığı Suriye’de kalan vatandaşlar için Belediye Meclisi tarafından toplanan yardımların bir kısmının dün yaşanan bombardımanın arasından Suriye’ye götürüldüğünü söyleyen Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, duygulu anlar yaşadı.

İnsanlığın ölmediğini görmenin mutluluk verici olduğunu ifade eden Şanlıurfa Valisi Güvenç, “Onlara elimizden geldiğince yardım etmeye çalışacağız. Dün bombaların arasında ilk yardımlarımızı ulaştırdık. Ve de yardım etmeye devam edeceğiz. Bu konuda duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Esad tarafından günlerdir bombalanan Rasulayn kentinde 2 bin ton buğdayın yandığını duyduklarında buradan itfaiye ekipleri gönderdiklerini belirten Vali Güvenç, “bizden çocuklarının aç kalmamaları için yangını söndürmemizi istediler. Bizde buradan dün akşam itfaiye ekipleri göndererek yangına müdahale etmeye çalıktık” dedi.

Dün bombalar arasında ilk yardımları götüren Belediye Meclis Üyeleri, “Biz ilk gittiğimizde oradaki insanlara malzemeleri ulaştırdığımızda Suriyeli vatandaşlar büyük sevinç yaşadılar. Ve götürdüğümüz malzemeler 10 dakika içerisinde bitti. hepimize tek tek teşekkür ettiler” ifadelerini kullandı.

Yardımların Şanlıurfa genelinde duyurulması için İl Müftü Vekiline talimat veren Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç cuma namazında vatandaşların bilgilendirilmesini istedi.

Belediye Meclis Üyesi M. Adil Saraç, “Hedef kitlemiz Suriye’den göç edemeyen, herhangi bir mülteci kampında barınmayan, evleri ve işyerleri yıkılmış, göçebe hayatı yaşayan Suriyelilerdir. Biz hayırseverlerden para yardımı beklemiyoruz. Biz ilaç, gıda, giyim istiyoruz. Suriyeliler neye mi muhtaç? Onlar kan torbasına, seruma, antibiyotik ilaçlara, çocuk şuruplarına, halıya, battaniyeye, giysiye muhtaç... Belediye Önü, Beyaz Masa, İlaç Bankası, Balıklıgöl Yerleşkesi ve benzeri birçok noktada yardım masaları oluşturuldu. Yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız yardım malzemelerini bu noktalara ulaştırabilirler” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık