Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Şanlıurfa'daki Yangınların %80 Sigaradan

Şanlıurfa'daki Yangınların %80 Sigaradan

Şanlıurfa’daki yangınların büyük bir çoğunluğunun sigara’dan kaynaklandığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Şanlıurfa'daki Yangınların %80 Sigaradan
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Kentteki yangınların her ay haritasını çıkartan Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün verilerine göre son bir ay içerisinde 85 yangın meydana gelmiş. Bu yangınların yüzde 80’ni ise sigardan çıkan yangınlar oluşturuyor. Sigaradan çıkan yangıları elektrik kontağından çıkan yangınlar takip ediyor.
İtfaiyenin 4 ihbar telefonundan yalnızca birine günde yaklaşık 2 bin çağırının geldiğini söyleyen Şanlıurfa Belediyesi Bölgesel Afet Koordinasyon Merkezi ve İtfaiye müdürü Abdurahman Ayıldağ, gelen çağrıların birçoğu asılsız ihbar ve yalnızca arayıp kapatmaktan ibaret olduğunu dile getirdi. Santrallerindeki 4 hattın her birine saatte 28 adet çağrının düştüğünü hatırlatan Ayıldağ, gelen yangın, trafik kazası ihbarlarının büyük bir çoğunluğunu ise sigaradan ve elektrik kontağından çıkan yangınlar oluşturduğunu ifade etti. Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün 3 bölgesinin son bir aylık verilerinde 85 yangından 61’nin sigaradan kaynaklandığı aktaran Ayıldağ, 85 yangından 21’nin de elektrik kontağından, geri kalanın da diğer konulardan çıktığını ifade etti.
Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürü Abdurahman Ayıldağ,”Verilerimize baktığınız da sizde görüyorsunuz ki Şanlıurfa’daki yangınların büyük bir çoğunluğunu sigaradan çıkıyor. Sigaradan çıkan yangınların çıktığı mekânlar arasında imalathane, fabrika, odun kömür deposu, orman ve fidanlıklarda, ot saman çöp ekin ve benzeri alanlarda daha çok çıkıyor. Halkımızın bu konuda duyarlı olması için yılın çeşitli zamanlarında yangınlarla ilgili kadınlarımıza çocuklarımıza eğitimler veriyoruz. Bu kapsamda 500 kadına eğitimler verdik. 29 ilköğretim okulumuzda 12 bin öğrenciye çeşitli eğitimlerimiz ve seminerlerimiz oldu.” Şeklinde konuştu
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık