Ana Sayfa Asayiş Şanlıurfa'daki hakim görevden ihraç edildi!

Şanlıurfa'daki hakim görevden ihraç edildi!

FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatları oldukları gerekçesiyle 17 hakim ve savcının meslekten çıkarılmalarına ilişkin karar yayımlandı. Urfa'da görevinden uzaklaştırılan hakim, yayımlanan kararla ihraç edildi

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2019 Cuma 07:50
Şanlıurfa'daki hakim görevden ihraç edildi!

Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 17 hakim ve savcıyı meslekten ihraç edildi.

Karar, bugün ki Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararda, FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatları bulunduğu sabit görüldüğünden 17 hakim ve cumhuriyet savcısının meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve ayrı ayrı olmak üzere meslekten çıkarılmalarına karar verildi.

Şanlıurfa'da da hakimlik görevinden tedbiren uzaklaştırılan ve savunma talebine rağmen savunmada bulunmayan Hakim Yakup Tatlı görevden ihraç edildi.

HSK kararıyla ihraç edilen diğer hakim ve savcıların isimleri şöyle: “Ankara Batı Savcısı Ferhat Sarıkaya, Mersin Cumhuriyet Savcısı İdris Turgut, İstanbul Hakimi Caner Kahraman, Manavgat Hakimi Feyza Temizkan, Gebze Hakimi Lokman Kambur, Erzurum İdare Mahkemesi Üyesi Sümeyra Anuk, Adana Cumhuriyet Savcısı Mustafa İbrahim Kenanoğlu, Ilgaz Cumhuriyet Savcısı Habip Nişancı, İstanbul Vergi Mahkemesi Üyesi Sayıt Dedebalı, Yatağan Hakimi Ergül Bala, Ankara İdare Mahkemesi Üyesi Sümeyra Suphandağı, Adana Hakimi Ayşe Atalay, Gaziantep Hakimi Mahmut Yaşar, Mardin İdare Mahkemesi Üyesi Tuba Şule Kızıltoprak, Germencik Cumhuriyet Savcısı Onur Kaya, Çatalca Cumhuriyet Savcısı Muhammed Emin Yeler.”

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iki DEAŞ'lı tutuklandı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık