Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Yine Göçler Başladı

Şanlıurfa'da Yine Göçler Başladı

Şanlıurfa'da mevsimlik tarım işçiler yine yollara koyuldu. Birçok il'e fındık, pamuk ve kaysı toplamaya çıkan aileler yaşamlarını sürdürmek için mücadelelere başladı.

Giriş Tarihi: 27 Nisan 2017 Perşembe 13:36
Şanlıurfa'da Yine Göçler Başladı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa'da her yıl olduğu gibi, bu yıl'da göçler başladı. Çalışmaya giden vatandaşlar, çeşitli zorluklara rağmen, gittiklerini burada işsizlikten yakınmaktansa zorlukları göğüslemeyi göze aldıklarını söyledi. Çoluk çocuk hep birlikte il dışına çalışmaya giden aileler, çocuklarının eğitimlerinden geri kalmasına da neden oluyor. Tarım göçünün başlamasıyla birlikte birçok sorunun başladığını belirten mevsimlik işçiler “maalesef kentimizde işsizlik had safhada, istihdam alanları yok. Vatandaşlar da işsiz olunca burada durmak istemiyor. İl dışına göçlerin başlaması üzerine birçok sorun da başlıyor, çocuklar eğitimlerinden geri kalıyor. Bu süreç daha ne kadar sürecek bilemiyoruz ama, istihdam alanlarının artırılması lazım” şeklinde konuştu.

Ankara, Yalova, Ordu ve diğer birçok ile çalışmaya giden vatandaşlar yıllardan beri aynı şekilde bahar mevsimiyle birlikte kentten ayrıldıklarını ve ancak, kış aylarında geri dönebildiklerini söylediler.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

Dünya çocukları 23 Nisan için Urfa'ya geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık