Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Yarım Asırlık Kan Davası Barışla Sonuçlandı

Şanlıurfa'da Yarım Asırlık Kan Davası Barışla Sonuçlandı

Şanlıurfa’da önemli aşiretlerinden biri olan Kejan aşiretine mensup iki aile ( Aslanalp/Çelik ) arasında yarım asırdır süren kan davasını barış ile son buldu

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2018 Cumartesi 18:59
Şanlıurfa'da Yarım Asırlık Kan Davası Barışla Sonuçlandı
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Şanlıurfa’da AB Uyum Komisyonu Başkanı M.Kasım Gülpınar’ın girişimi aile iki aile arasındaki kan davası barış ile son buldu.

Barış yemeğine Siverek Ak Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, Kanaat önderi Mahmut Atilla ve çok sayıda vatandaş katıldı. Barış yemeğinde konuşma yapan AB Komisyon Başkanı Kasım Gülpınar, Kejan Aşireti’nin önemli bir aşiret olduğunu vurguladı. Gülpınar, “Hem komşu aşiret olması hem de ailevi ilişkilerimizin olmasından dolayı değer verdiğimiz bir aşirettir. Uzun bir süredir yarım kalmış barışı bugün gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bizi kırmadıkları için Aslanalp ve çelik ailelerine teşekkür ediyorum. Barışın iki aileye hayırlı olmasını diyorum.’’ dedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı olan Gülpınar'ın son verdiği 45 yıllık dava ile iki ailenin huzur ve barış dolu yarınlara adım atması aslında bir ilk değil; zira Gülpınar geçmiş yıllarda da bu ve buna benze birçok dava da barış elçiliğini üstlenmiş ve bu misyonu ile bölgede huzurun tesisi anlamında büyük hizmetler vermiştir.

ADALETİN HUZUR VE BARIŞIN SİMGESİ

Gerek özel gerek siyasi yaşamında adaleti, bilgi birikimi, dürüstlüğü ve vizyonu ile bölge de büyük saygınlığı olan Gülpınar'ın milletvekilliği ve başkanlığını yürüttüğü AB Uyum Komisyonundaki başarıları onu bölge halkının gözü ve gönlünde ayrı bir yere koyuyor.

GENÇLİĞİN İDOLÜ

Eğitim sorunun ciddi anlamda yaşandığı ve okuma yazma oranında 80. Basamakta kendine yer bulabilen Şanlıurfa da şehir ve bölge gençliği okuma yazma seviyesinde altı dil bilen, dürüst, adil, barışçıl ve samimi duruşu ile M.Kasım Gülpınar'ı kendilerine idol ve rol model olarak seçiyor ve onun gibi olmak arzularını sosyal medyada dile getiriyor. 

Yarım asırlık bu ağır davayı varlığı ile barışa döndüren Gülpınar'ın memleketin var olan bütün sorunlarını çözebilecek yeti ve bilgi birikimine sahip olduğunu düşünen bölge halkı gittiği her yerde hem bu inançlarını hem sevgilerini gösteriyor.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

O 'tarım arazisi'ni mahkeme satıyor! Şanlıurfa'da...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık