Ana Sayfa Ekonomi Şanlıurfa'da TOKİ'de 426 daire için başvurular başlıyor

Şanlıurfa'da TOKİ'de 426 daire için başvurular başlıyor

TOKİ Şanlıurfa AGG Maşuk 5. Bölge 2. Etap projesinde satışlar kura çekilişi ile yapılacak. 426 dairenin bulunduğu etabın kura çekilişi 22 Şubatta gerçekleştirilecek.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2018 Pazartesi 18:06
Şanlıurfa'da TOKİ'de 426 daire için başvurular başlıyor

426 konutun bulunduğu Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Şanlıurfa alt gelir grubu (AGG) Maşuk 5. Bölge 2. Etap projesinin başvuruları 29 Ocak ile 9 Şubat tarihleri arasında alınacak. 1+1 ve 2+1 olmak üzere toplam 426 dairenin bulunduğu etapta daire fiyatları ise 81 bin 739 lira ile 136 bin 599 lira arasında farklılık gösteriyor. Yüzde 12 peşinatla daire sahibi olmayı sağlayan projede taksitler ise 399 liradan başlıyor ve vadeler ise 180 aya kadar uzatılabiliyor.

Etapla ilgili başvuru şartları ise şu şekilde:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olmasıveya il nüfusuna kayıtlı olması, Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3200.00TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3200.00TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.

 

 

 

 

 

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

2018 yılında kartlı ödemelerdeki artış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık