Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Şanlıurfa'da STK'lar Saldırıyı Kınadı

Şanlıurfa'da STK'lar Saldırıyı Kınadı

Şanlıurfa’da bir araya gelen sivil toplum kuruluşları dün Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde meydana gelen 24 askerin şehit 18’inin ise yaralanması ile sonuçlanan saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Şanlıurfa'da STK'lar Saldırıyı Kınadı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Karakoyun İş Merkezi önünde toplayan Şanlıurfa’daki Sivil toplum Kuruluşları Temsilcileri burada bir basın açıklaması yaptı. Saldırıyı kınamak için bir araya gelen STK Temsilcileri adına Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun basın açıklaması yaptı.  Coşkun, yaptığı açıklamada ; “Bilindiği üzere Hakkâri’nin çukurca ilçesinde güvenlik güçlerine yapılan saldırı sonucu 26 askerimiz hayatını kaybederken, 22 askerimizde yaralanmıştı. Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, demokratikleşme çabalarına karşı gerçekleştirilen bu kanlı saldırıyı kınıyoruz. Türkiye’nin başına bela olmak adına bu kanlı eylemin Habur’un yıl dönümü olması, cumhurbaşkanın bölgeye gezisinden sonra olması pek manidardır.

Bu tür eylemlerin, demokratikleşme yönünde kararlı adımların atıldığı zamanlarda artırılarak bu yönde ki çalışmaları sabote etmeyi amaçladığı şüphesi hepimizce malumdur. Bununla beraber, devletin veya örgütün içinde bu ülkeye baharı yaşatmak istemeyen güçlerin mevcudiyeti hepimizce malumdur.  Dolayısıyla oyuna gelmemeli, demokratikleşmeden geri adım atılmamalıdır. Savaş dilinden barış dili kullanılmalı ve inadına sivil ve özgürlükçü anayasa çalışmalarına hız kesmeden devam etmelidir. Ülkemiz güçlü demokrasisi, büyüyen ekonomisi ile bölgede lider, dünyada sözü dinlenen bir ülke olmaya devam edecektir. Bu güçten rahatsız olanların, türlü tezgâhlarla birlik ve beraberliğimize, huzur ve refahımıza yönelik gerçekleştirdiği eylemler amacına ulaşmayacaktır. Demokratikleşme çalışmaları, her zamankinden daha kararlı bir şekilde devam edecek, özgürlükçü, demokratik yeni anayasa için çıkılan yoldan dönülmeyecektir. Hükümet demokratik açılım politikasından vazgeçmeyecek, mecliste bulunan her parti sorumluluklarından kaçmadan elini taşın altına koymalıdır. Bunun için yapılması gereken ise demokratikleşme yönünde atılacak güçlü adımlardır. Halkın tamamını kucaklayan, ötekileştirmeyen yeni bir anayasa, her türlü sorunun çözümünde referans olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Şanlıurfa’daki sivil toplum kuruluşları olarak, şehitlerimize Allahtan rahmet ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.” dedi.  


 
 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık