Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da şok rapor! "Bu nasıl iş"

Şanlıurfa'da şok rapor! "Bu nasıl iş"

Şanlıurfa’da bir ayağı kesik olan, bir gözü görmeyen ve daha birçok rahatsızlığı bulunan 76 yaşındaki Sultan Eren’e verilen heyet raporunda ‘ağır özürlü değil’ denildi.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2018 Salı 12:30
Şanlıurfa'da şok rapor!
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa’da bir ayağı kesik olan, bir gözü görmeyen ve daha birçok rahatsızlığı bulunan 76 yaşındaki Sultan Eren’e verilen heyet raporunda ‘ağır özürlü değil’ denildi. Kafasında büyüme olan Yunus Emre için de 'Ağır engeli yoktur' denildi. Yaşananlar nedeniyle zor durumda kalan ailelerin tek isteği kendilerine bakıcı yardımının yapılması.

28 yaşındaki Mehmet Eren Şanlıurfa’da parkometre işinde asgari ücretle çalışıyor.

 

 

’in ‘ağır özürlü değil’ denilen 79 yaşındaki annesinin kalçasında kırık var, sağ ayağı kesik durumda ve sol ayağı da kesilme noktasında. Ayrıca anne Sultan Eren’in sol gözü de görmüyor ve böbrek fonksiyonları da yitirilme aşamasında.

Annesinin ayağının şeker hastalığı nedeniyle kesildiğini aktaran Eren, “Gündüzleri parkometre işinde asgari ücretle çalıştığım için yaşlı babam annemin yanında kalıyor. Geceleri ise sabaha kadar ben bakıyorum. Yatalak halde hayatını sürdürmeye çalışan anneme verilen yüzde 79 heyet raporunda ağır özürlü denilmediği için herhangi bir kurumdan maaş almıyor. Bakıcı tutamadık. Kendimi bakıcı olarak göstermeye çalıştım. Ancak aylık gelirim 540 liradan fazla olduğu için bu ücret ödenmedi. Annem 1 yıldır yatalak, onun bezini değiştiriyorum kendisine bakıyorum ama şu anda maddi olarak bakacak durumum kalmadı” diyerek yaşadığı sıkıntıları aktardı.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkilileri raporun heyet tarafından verildiğini ve hastanın itiraz etmesi halinde durumun yeniden değerlendirileceğini bildirdi.

 

YÜZDE 70 ENGELİ VAR AMA...

3 yaşındaki Yunus Emre Çağatay da kafasında büyüme sorunu yaşıyor. Aile engelli raporu almak için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu ancak heyet hasta çocuk için %70 engelli raporu verip günlük aktivitelerini başkasının yardımı olmadan yapabileceğine kanaat getirilerek 'ağır engelli' kapsamına almadı. 

Aileler ağır engelli raporu verilmediği için maddi destek alamadıklarını belirtip 'Engel durumları yüzde 70 ama ağır engelli değiller. Bu nasıl iş" diyerek yetkililerden yardım istedi.

 

 

 

 

 

 

AJANS URFA

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Haftasonu planı yapanlar dikkat! Uyarı geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık