Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da sağlıkta halkı bilgilendirme standı kuruldu

Şanlıurfa'da sağlıkta halkı bilgilendirme standı kuruldu

Sağlıkta halka farkındalık yaratma" projesi kapsamında Maşuk TOKİ'de kurulan bilgilendirme standı ile 7'den 70'e herkese hastalıklar hakkında bilgiler verildi.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2018 Perşembe 11:08
Şanlıurfa'da sağlıkta halkı bilgilendirme standı kuruldu

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve TOki Genel Müdürlüğü tarafından Maşuk TOKİ Yasir Camii mevkiinde, sabah 9:30 ile 15:30 saatleri arasında bilgilendirme standı kuruldu.

 

"Sağlıkta halka farkındalık yaratma" projesi kapsamında yapılan çalışmada tarama, sağlıklı yaşam ve obezite araçları kuruldu; ağız diş taraması, kanser taraması, vücut analizi ve beslenme değerlendirilmesi, halka karbon monoksit ölçümü yapılarak, kuduz hastalığına karşı farkındalık, aşı ile önlenebilen hastalıklarda korunma ile ilgili halka bilgilendirme yapıldı.

 

Kurum tarafından bastırılan tişört, broşür, magnet, balon, uçurtma, çocuklara diş macunu dağıtımı gerçekleştirildi. Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Himmet Durgut, Halk Sağlığı Başkanı M.Yaşar Şimşek, TOKİ Genel Müdürü, Karaköprü Belediye sorumlusu, birim sorumluları, ilçe sağlık müdürleri ve sağlık personelleri de katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

BU HASTALIKLAR KEMİK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık