Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Mahalle Olmuş Oto Alım Satım

Şanlıurfa'da Mahalle Olmuş Oto Alım Satım

Haliliye Bağlı Paşabağ Mahallesinde bulunan oto alım satımda iş yerleri yeterli olmayınca vatandaşlar ara mahallelerde iş yeri açmaya başladılar.

Giriş Tarihi: 26 Ekim 2017 Perşembe 16:59
Şanlıurfa'da Mahalle Olmuş Oto Alım Satım
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Paşabağı Mahallesinde bulunan oto alım satım işyerleri yeterli olmayınca esnaf bu sefer çevrede bulunan mahalle aralarında iş yeri açmaya başladılar. Çevrede bulunan ara mahallelerde adım atacak yer bulmak mümkün değil. Her geçen gün sayıları giderek artan oto alım satım esnafından çevrede oturan vatandaşlar rahatsız. Evlerine girip çıkmak isteyen vatandaşlar gönül rahatlığı ile girip çıkamıyor. Her dükkânın önünde onlarca araba bulunmasından dolayı kimi mahallelerde araba park edecek yer bile bulmak imkânsız.

Çevrede oturan vatandaşlar ise oto alım satım esnaflarının mahalleyi işgal ettiğini ve bundan dolayı trafiğin sıkışmasına da neden olduğu görüldü.

‘Eşlerimiz evlerimize rahat girip çıkamıyor’

Konu ile ilgili şikâyetlerini dile getiren mahalle sakinleri ise şöyle dedi; “Bizler Paşabağı Mahallesinde oturuyoruz. Özellikle bizim oturduğumuz sokak olan 771. Sokakta her geçen gün oto alım satım esnafı artış gösteriyor. Biz mahalleli olarak bundan şikâyetçiyiz. Her gün evimize gidip gelmekte zorluk yaşıyoruz. Dükkânların önü işgal edilmiş, sokak işgal edilmiş ve trafiğin yoğunlaşmasına neden oluyorlar. Yetkili kişiler bunu bir görmeli ve gereken çalışmayı yapmalıdır. Buralar hepsi yerleşke yerleri aileler oturuyorlar kimse evine rahat grip çıkamıyor. Çünkü iş yerleri sahipleri dükkânların önünde oturuyorlar eşlerimiz rahat eve girip çıkamıyor. Zaten mahallede adım atacak yer kalmamış her dükkânın önünde en az 10 tane araç bulunuyor. Durum böyle olunca oldukça yoğun bir araba parkı oluşuyor.” dedi.

‘Bu duruma bir çözüm bulunsun’

“Bizim tek isteğimiz onların mahallemizden kaldırılmasıdır.” Diyen mahalle sakinleri, “Bir şey yapılmadığı içi her gün sayıları artıyor. Millet zaten oto alım satımın yerinden rahatsız bide sokaklara böyle iş yerleri açtıklarında durumda daha da vahim oluyor. Bizde buradan yetkili kişilere sesleniyoruz bunlara bir çözüm bulunsun hem onlar mağdur olmasın hem de biz onlara güzel bir yer versinler onlarda hem park sorunu yaşamazlar hem de biz bu çileyi çekmeyiz.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

urfanatik

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Dikkat! Valilikten Şanlıurfa için uyarı geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık