urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Şanlıurfa'da Kardeş Okul Ziyareti

Şanlıurfa'da Kardeş Okul Ziyareti

Şanlıurfa 2002 Vakıflar Ortaokulu ile kardeş olan İstanbul Zeytinburnu Abay Ortaokulu idareci ve öğretmenleri Şanlıurfa'ya geldi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Şanlıurfa'da Kardeş Okul Ziyareti

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Kardeş Okul Projesi' çerçevesinde Şanlıurfa 2002 Vakıflar Ortaokulu ile kardeş olan İstanbul Zeytinburnu Abay Ortaokulu idareci ve öğretmenleri Şanlıurfa'ya geldi.

Kardeş okulu ziyaret eden Zeytinburnu Abay Ortaokulu heyeti, 2002 Vakıflar Ortaokulu yöneticileri tarafından ağırlandı. Okul Müdürü Mahmut Kaya, Abay Ortaokulu Müdürü Sevim Akbay'a teşriflerinden dolayı teşekkür ederek. kardeş okul ile birçok etkinliğe imza atacaklarını dile getirdi. Kaya, "Nisan ayında kardeş okul öğrenci ve öğretmenlerini Şanlıurfa'da misafir edeceğiz. Onları Şanlıurfa'nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak amacıyla gezdireceğiz. Mayıs ayında da biz bir grup öğrenci ile Abay Ortaokulunun misafiri olarak İstanbul'a gideceğiz, İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezeceğimiz gibi kardeş okul öğrenci, öğretmen ve velileriyle kaynaşma fırsatı yakalayacağımızı umuyorum." dedi. Projedeki hedeflerden birininde farklı yerlerde okuyan öğrenci ve görev yapan öğretmenlerin birbirleriyle tanışmasını sağlamak olduğunu hatırlatan Kaya, "Bu vesile ile iki şehir öğrencileri arasında dostluk köprüleri kurmak istiyoruz." dedi.

Misafir okulun müdürü Sevim Akbay ise Şanlıurfa'daki bir okulla kardeş olmalarından dolayı çok memnun olduklarını, ifade ederek, öğrencilerinin bu bölgedeki öğrencilerle dostluk kurarak gelecek adına önemli bir kardeşlik tablosu çizdiklerini dile getirdi. Akbay, Şanlıurfa'nın misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık