Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa'da imam hatipte "Fen ve sosyal bilimler" okutulacak

Şanlıurfa'da imam hatipte "Fen ve sosyal bilimler" okutulacak

Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye'nin farklı illerindeki Anadolu imam hatip lisesi, "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" kapsamına alındı. O okullardan biri de Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Okul Müdürü "Haliliye'ye ve Şanlıurfa'ya hayırlı olsun" diyerek öğrencilere okulu tercih etmeleri çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2018 Perşembe 10:21
Şanlıurfa'da imam hatipte

Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi yeni eğitim ve öğretim hayatına bir ilke imza atarak girecek ve yeni dönemde okul; "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" kapsamında eğitim verecek.

2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca Türkiye'nin farklı illerindeki Anadolu imam hatip lisesi, "Fen ve Sosyal Bilimler Projesi" kapsamına alındı. Ardan geçen süre zarfında Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi de okul idaresinin girişimi ve Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne Dr. Nazif Yılmaz'ın desteği ile Fen ve Sosyal Bilimler Programına dahil edildi. Liseye Geçiş Sınavına giren (LGS) öğrenciler için alternatif bir okul oluşturan bu uygulama ile 9.sınıfa kayıt yapan öğrencilerden 9.sınıfta gördükleri fizik, kimya, biyoloji, matematik derslerinin not ortalaması yüksek olanlara 10,11,12. sınıflarda imam hatiplerde okutulan mesleki derslerin yanı sıra fen ve sosyal bilimler lisesi müfredatı uygulanacak.

Konuya dair açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Akcan, emeği geçenlere teşekkür ederek "Köklü bir geçmişi olan, 1962 yılından itibaren Urfa'da dini eğitim-öğretim yapan, karakter ve kaliteyi ön planda tutma belirgin özelliği ile bilinen okulumuzda bu uygulamanın başlatılacak olması hem öğretmen hem de vekiller tarafından mutlulukla karşılandı.

Bu imkanı veren başta Genel Müdürümüz Sayın Dr. Nazif Yılmaz' a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Haliliye'ye ve Şanlıurfa'ya hayırlı olsun. Rabbim Bizleri utandırmasın, Muvaffak etsin" dedi.

 

Öğrencilere tercih çağrısında bulunan Müdür Akcan, "Okulumuzun pansiyonu var. Pansiyona yerleşen öğrencilere (Kayıt yapan ilk 70 kişiye) kırtasiye ile elbise yardımı yapılacak" ifadelerini kullandı. Okul tercih kodu ise 21607

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

20 bin öğretmen daha atanacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık