Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa'da Fedakar Öğretmenlerden Örnek Davranış

Şanlıurfa'da Fedakar Öğretmenlerden Örnek Davranış

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde görev yapan bir grup öğretmen, özelikle köy okullarında bozulmuş, kullanılmaz durumda olan bilgisayarları tamir ederek yeniden okullara kazandırıyor.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2017 Salı 14:13
Şanlıurfa'da Fedakar Öğretmenlerden Örnek Davranış
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Camikebir Mahallesi'nde bulunan Osman Esat Efendi İmam Hatip Ortaokulu'nun bodrum katında çalışmalarını yürüten fedakar öğretmenler, boş zamanlarında arızalı bilgisayarları onarıyor.

Bugüne kadar yüzlerce bilgisayarı tamir ederek tekrar eğitime kazandıran öğretmenler, atıl bilgisayar parçalarından topladıkları 17 bilgisayar ile teknoloji sınıfı da oluşturdu.

Konuyla ilgili bilgi veren bilgisayar öğretmeni Sertaç İlhan, "Bu projeye başlamamızın amacı, atıl durumunda olan, kullanılmayan, hatta bir nevi yıllardır kullanılmadığı için farelerin yuva kurduğu bilgisayarları derleyip toparlayıp tekrardan eğitime kazandırmaktır. Buraya getirdiğimiz bilgisayarlarda ciddi bozukluklar var, özelikle elektrik akımımın düzenli gelmediği ve düşük akımlar olduğu için özelikle bilgisayarların ana kartları yanıyor. Bizde topladığımız ve yıllardır iş göremeyen bilgisayarlarımız için değişik parçaları satın alarak ve bozulan yerleri tamir ederek tekrardan eğitime kazandırıyoruz" dedi.

Bazı bilgisayarların farelerin yuvası haline geldiğini söyleyen İlhan, "Yıllardır depolarda duran bilgisayarların kasaları öyle bir zarar görmüş ki bu kasalarda fareler dahi yuva kurmuş. Bu kasalar farelerin pislikleriyle dolu. Biz de arkadaşlarımızla birlikte özelikle mesai saatleri dışında buraya geliyor ve özenle bu kasaların içini temizliyor ve tamir ediyoruz" şeklinde konuştu.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Eğitim-Bir-Sen'de kongre başladı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık