Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Esnaf Dertli

Şanlıurfa'da Esnaf Dertli

Şanlıurfa giyim sektörü yaz ayında büyük bir durgunluk yaşıyor. Ramazan Bayramında umduğunu bulayan esnaf iş yeri kiralarını ödemeyecek duruma geldi.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2017 Cuma 10:32
Şanlıurfa'da Esnaf Dertli
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa'da pek çok küçük esnafyaşanan mali darboğaz nedeniyle sıkıntı yaşıyor. Dükkan kiralarını zor ödeyen küçük esnaflar, yaşanan mali sıkıntılara Ramazan Bayramında umdukları satışta olmayınca, Devletin küçük esnafa sahip çıkmasını isteyen işyeri sahipleri vergilerde düzenleme istiyor.

Türkiye’nin belli başlı büyük firmalarının Urfa’ya yatırım yaptığını giyim ürünlerine yönelik bölgeye olan yatırımlarda küçük ve orta ölçekli esnafın mağdur olmayacak şekilde desteklenmesi gerektiğini belirten giyim esnafı, Giyim sektöründe yazın kampanyalar yapıldığı halde işlerde büyük ölçüde azalma olduğu vurgulandı. Ramazan Bayramında umduğunu bulamayan esnaf iş yeri kiralarını ödemeyecek duruma geldiği belirti.

Şanlıurfa genelinde nüfusun artmasına paralel olarak, tüketiciler alışveriş yapmak için genellikle büyük alışveriş merkezlerini tercih etmektedir. Tüketicilerin bu davranışı, kredi kartı ile iş yapan büyük firmalardan alış verişini yapması büyük firmaların oluşan rekabet gücüne küçük esnafın yok olmasın zemin hazırlıyor.

Genelde bizim sezonlarımız Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve okul sezonlarıdır. Ama bu Ramazan bayramında bir yoğunluk olmadığını belirten Bahçelievler esnafı; “Bu yıl ki kadar bir durgunluk yaşamadık. Fiyatlar aynı bir değişlik yok. Geçen sene sattığımız 10 TL’ye penye bu yıl da 10 TL’ye. Büyük marketler ve zincir mağazalar artık giyim satıyor. Giyimin marketlerde ne işi var. Ben tezgahımda makarna, yağ satmıyorum. Devletimizin buna bir çare bulması gerekiyor. Millet oralardan kredi kartı ile alışveriş yapıyor, bizim gibi küçük esnaflarda bekliyor ki müşteri gelsin. Bu uygulamaya bir düzenlenme gelmesi şart” diye konuştu

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Siverek Belediye Başkanının acı günü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık