urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Askerlikte bedelli yoğunluğu!

Şanlıurfa'da Askerlikte bedelli yoğunluğu!

Şanlıurfa'da bedelli askerlik imkanından yararlanmak isteyen vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren askerlik şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2018 Çarşamba 09:51
Şanlıurfa'da Askerlikte bedelli yoğunluğu!

Tüm Türkiye'de büyük bir merakla beklenen ve 3 Ağustosta yürürlüğe giren bedelli askerlik için başvurular 3 Kasımda sona erecek. Başvurular için son günlere girilirken, askerlik şubelerinde de büyük bir yoğunluk yaşanmaya başladı.

Ülke genelinde şu ana kadar 700 bine yakın kişi internet üzerinden başvuru yaparken, yaklaşık 400 bin kişi de tüm işlemlerini hallederek celp dönemini beklemeye başladı. E-devlet üzerinden başvuru yapan ve banka dekontları ile askerlik şubelerine gidenler ise büyük bir yoğunluğa neden oldu.

Ülke genelindeki hemen her askerlik şubesinde uzun kuyruklar oluşurken, Şanlıurfa'da da Esentepe Mahallesinde bulunan askerlik şubesinin önü sabah saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Şubeye gelenler gördükleri kalabalık karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, saatin ilerlemesiyle kuyruktaki kişi sayısı da artmaya devam ediyor. Bedelli askerlik için başvuru yapacakların yanı sıra farklı işlemler için şubeye gelenlerin de eklenmesiyle yoğunluk katlanırken, sırada bekleyenler ve içeriden çıkan vatandaşlar ise sistemin olmamasından şikayetçi oldu.

 

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfalı çocuğun fotosu sosyal medyayı salladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık