Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Şanlıurfa Tso Dış Ticaret Birimi İhracatçı Firmalarla Buluştu

Şanlıurfa Tso Dış Ticaret Birimi İhracatçı Firmalarla Buluştu

Şanlıurfa'da İhracatı Artırmak ve Firmalara Ücretsiz Danışmanlık Hizmet Vermek İçin Bünyesinde Dış Ticaret Birimi Kuran Ticaret Sanayi Odası (Şutso),

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Şanlıurfa Tso Dış Ticaret Birimi İhracatçı Firmalarla Buluştu
Kanal63.com

Üretim Yapan Fabrika Sahiplerine Yönelik İlk Toplantısını Gerçekleştirdi.

Şanlıurfa'nın ihracatını artırmak için üreticilerle daha etkili bir iletişim kurmak isteyen ŞUTSO Dış Ticaret Birimi sektörlerle ilgili hazırladığı soruları form şeklinde doldurdu. ŞUTSO dış ticaret birimi sorumlusu Kıvanç Terzi, firmaların ürettiği ürünleri dış pazara satma konusunda toplantıda çeşitli bilgiler verdi. İhracatçı firmalara devlet desteğiyle yurt dışındaki fuarlara katılmalarını öneren Kıvanç Terzi, bölgenin ihracatını artırmak için oda olarak bir oluşum içerisine girdiklerini ifade etti.

Toplantıya katılan firmaların daha önce ihracat yapıp yapmadığını, İngilizce bilen dış ticaret elemanı istihdam edip etmediğini soran Terzi, hazırladığı formda firma sahiplerinin nabzını tutmaya çalıştı. Terzi, firmalara, yurt dışındaki fuarlara katılıp katılamadıklarını, dış kaynaklı fonlardan haberdar olup olmadıklarını sorarak, yerinde pazar araştırması yapmalarını ve yurt dışında ofisler açmalarını istedi.

Kanal63.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık