Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa sağlıkta şiddet karşı ses yükseltti

Şanlıurfa sağlıkta şiddet karşı ses yükseltti

Şanlıurfa Sağlık-Sen bir doktorun hasta yakını tarafından başından taşla yaralanması olayını yazılı bir açıklama ile kınarken, sosyal medyada da şiddete karşı tepki sesleri yükseldi.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:19
Şanlıurfa sağlıkta şiddet karşı ses yükseltti

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde yaşanan şiddet olayına kınama geldi.

Çocuk Acil Servisi'nde Abdülkadir K. isimli babanın Çocuk Doktoru Asistanı Bahuddin Ahmet Yalçın'a taşla saldırması ve ağır yaralanması olayına ilk tepki Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi'nden geldi.

Şube Başkanı Faruk Günak, yazılı açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Saldırıyı "Asla kabul edilemez" olarak yorumlayan Günak, saldırının fail ve failleri hakkında adli mercilerin ivedi olarak harekete geçmelerini istedi. Günak, "Bu tür çirkin saldırılarının benzerlerinin yaşanmaması ve suçlulularının en ağır cezaya tabi tutulmasını istiyoruz. Yetkilileri görevlerini ertelemeden yapmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada da tepkiler peşi sıra geldi.

"ARTIK YETER"

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan tepkisini "HÜ Tıp Fak.Ç.Böl. Nöbet tutan Dr.Bahattin Yalçın kardeşime yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kontrolsüz kendini bilmez bir hasta yakını tarafından kaldırım taşı ile başından ağır bir şekilde yaralanıyor. Umarım ilk ve son olur. Yanındayız" sözleriyle dile getirirken, özellikle sağlık çalışanları şiddetin cezasız kalmamasını istedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci "Harran Ünv Tıp Fakültesi’nde nöbet esnasında saldırıya uğrayan Dr. Bahattin Yalçın’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kamu görevini icra edenlere yönelik her türlü şiddet ve taciz toplum vicdanını derinden yaralar. Dedi. 

Sağlıkta şiddete karşı ortak mesaj "Artık yeter" oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa için vahim iddia!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık