Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset ‘Şanlıurfa Raporu’ Cumhurbaşkanı’nın masasında

‘Şanlıurfa Raporu’ Cumhurbaşkanı’nın masasında

AK Parti, Şanlıurfa’ya yolladığı ekiple belediye başkanları, milletvekilleri ve il ile ilçe yönetimlerine yönelik memnuniyet araştırması yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2017 Perşembe 14:18
‘Şanlıurfa Raporu’ Cumhurbaşkanı’nın masasında
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
AK Parti, Şanlıurfa’ya yolladığı ekiple belediye başkanları, milletvekilleri ve il ile ilçe yönetimlerine yönelik memnuniyet araştırması yaptı. Halkla ilişkiler, yatırımların takibi, projelerin hayata geçirilmesi, imar düzenlemeleri ve mevcutların tekrar aday olmalarının istenip-istenmediği soruldu. Hazırlanan rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında duruyor.

AK Parti, 16 Nisan Referandumunun hemen ardından başta ‘evet’ oylarının az çıktığı bölgeler ve semtler olmak üzere ülke genelinde görevlendirdiği kişileri rapor hazırlamak üzere sahaya yolladı. Hem referandumda sıkıntı yaşanan bölgelerin hem de halkın siyasiler hakkındaki düşüncelerinin yer aldığı rapor çıkarılıp, partinin başına geçmesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunuldu. Ortaya çıkan sonuca göre önümüzdeki seçimlerde ve parti teşkilatlarında görevlendirmeler yapılacak.

 

ŞANLIURFA’DA DA ÇALIŞMA YAPILDI

Kentteki siyasilerin bilgisi olmadan gelen görevliler, sokaktaki vatandaş ve esnafla konuşarak belediye başkanları, milletvekilleri ve partililer hakkında sorular sordu. Şanlıurfa’ya gelenlerden birisinin AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın olduğu ileri sürülüyor. Gelişini gizli tutmasına rağmen Gazete İpekyol’a gelen bilgiye göre Atalay, Devteşti ve Süleymaniye’de görüldü. Esnafa partinin durumu, belediyeler ve milletvekillerinin çalışmalarına yönelik sorular sordu. Görüştüğü kişilerden şikayetleri de alan Atalay, bunu rapor halinde partisine sundu.

 

HALKIN KİMİ ADAY GÖRMEK İSTEDİĞİ SORULDU

Şanlıurfa genelinde AK Parti görevlilerin sessiz sedasız yürüttüğü çalışmalarda; halkla ilişkiler, yatırımların takibi, projelerin hayata geçirilmesi, imar düzenlemeleri ve mevcutların tekrar aday olmalarının istenip-istenmediği soruldu. Ayrıca tek tek belediye başkanları ve milletvekilleri soruldu. Yapılan araştırmada kimi milletvekilinin adı hiç geçmezken kiminden oldukça memnun olduğu görüldü. İşte tüm bu çalışmaların parti yönetimlerinin belirlenmesinde ve yapılacak seçimde değerlendirileceği tahmin ediliyor.

Şanlıurfa’da yapılan araştırmanın ülke genelinde yapıldığını ise Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan yazdı. Babacan'ın haberi şöyle:

Belediyeler, “Yönetim yapısı, yatırımlar, imar çalışmaları, seçim vaatlerinin yerine getirilme performansı, halkla ilişkiler, memnuniyet ve sevilirlik” gibi konularda değerlendirildi. Yıllara göre belediyelerin başarı trendi de çıkartıldı. İcraatlar ile ilgili takvime uyulup uyulmadığı, yıllar itibariyle belediyenin borç yükünün azalıp azalmadığı, personel sayısındaki artış, verimlilik gibi başlıkların da yıllara göre incelendiği öğrenildi. 2016 yılı raporlarına, referandum performansları da eklendi. Parti yönetimi kendi değerlendirmelerini de rapora ekleyerek, Erdoğan’a iletti. Belediye başkanlarıyla ilgili değerlendirmelerin sonunda, izlenecek yol tartışılıyor. ‘El çektirme veya 2019’da aday gösterilmeme’ konusuna henüz karar verilmedi.

 

TEŞKİLAT 6 AYDA DEĞİŞECEK

Partide, Erdoğan tarafından önemsenen ikinci çalışma, teşkilatlarla ilgili olacak. Bu çalışmanın sonuçları kongre sürecinde görülecek. Belediye başkanlarında olduğu gibi, il ve ilçe teşkilatlarının başkanlarıyla ilgili araştırma yapılıyor. Bu kişilerin hem kendi yönetimleri, hem de kamuoyundaki algıları soruşturuluyor. Başarı ve başarısızlıkları karnelerine göre değerlendirilecek. İlçe başkanlarının haziranda başlayacak kongrelerde, il başkanlarının ise 2018’in ortasına kadar tamamlanacak il kongrelerinde ayıklanacağı belirtildi. Başarısız bulunan başkanlar, aday yapılmayacak.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Valilikten Suruç olayı için açıklama

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık