Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Değişti, HSK Yeni Kararname Yayınladı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Değişti, HSK Yeni Kararname Yayınladı

Hakim ve Savcılar Kurulu, bölge adliye ve adlî yargı ilk derece mahkemeleri 2017 yılı kararnamesine ilişkin duyuru yayınladı. 33 ilin başsavcısı olmak üzere toplamda 780 hakim ve savcının görev yeri değişti.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2017 Salı 07:39
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Değişti, HSK Yeni Kararname Yayınladı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa'da başta FETÖ/PDY olmak üzere bir çok operasyonu başarıyla yürüte Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa Başsavcısı oldu.

Sanliurfaya ise Bursanin Gemlik ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete Muş atandı.

HSK'dan yeni kararname! 780 hakim ve savcının yeri değişti.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Kuş da Bursa'ya atandı. Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve HSK üyesi Kenan İpek 780 hakim ve savcının yerinin değiştiğini duyurdu.

Buna göre Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Siverek Cumhuriyet Başsavcılığına, Düzce Başsavcısı Ali Kemâl Karataş atandı.

Şanlıurfa Valisi Güngür Azim Tuna dün Başsavcı Kuş'u makamında ziyaret ederek vedalaşmıştı.

Hakim ve Savcılar Kurulu, yayınladığı yeni kararname ile 33 ilin başsavcısı olmak üzere, toplamda 780 hakim ve savcının görev yerinin değiştirildiğini bildirdi.

Hakim ve Savcılar Kurulu'nun resmi internet sitesinde yayınladığı bölge adliye ve adlî yargı ilk derece mahkemeleri 2017 yılı kararnamesine ilişkin duyuru şöyle: "2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.

Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilân edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir. Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Atanma Talep Formu” nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz."

HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU BİRİNCİ DAİRESİNİN 03/07/2017 TARİHLİ VE 918 SAYILI BÖLGE ADLİYE MAHKEMELERİ İLE ADLÎ YARGI İLK DERECE MAHKEMELERİ KARARNAMESİ

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Yeni görevler var ama Urfa’da ‘birlik’ yok!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık