Ana Sayfa Sağlık Saldırganın eşi: Sizin çocuğunuz olsa aynısını yapmaz mıydınız?

Saldırganın eşi: Sizin çocuğunuz olsa aynısını yapmaz mıydınız?

Doktora saldıran hasta yakının eşi hastane yetkilileriyle tartıştı ve doktorun kendileriyle ilgilenmek yerine çay, kahve içtiğini iddia etti. Hala çocuğunun ateşi olduğunu ve saldırıya uğrayan doktorun bir şeyi olmadığını söyleyen eş, "Sizin çocuğunuz olsa aynısını yapmaz mıydınız?" diye sordu.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2018 Çarşamba 17:12
Saldırganın eşi: Sizin çocuğunuz olsa aynısını yapmaz mıydınız?

Harran Üniversitesi Çocuk Acil Servisi'nde ateşlendiği gerekçesiyle çocuğu N.K.'yı getiren baba Abdülkadir K. "Çocuğuma bakmadın" diyerek Dr. Bahattin Ahmet Yalçın'a kaldırım taşı ile saldırdı.

Abdülkadir K.'nın tutuklandığı öğrenilirken eşi Ayşe K. hasta çocuğu N.K ve 12 yaşındaki kızı ile başhekimin odasının önünde beklemeye başladı. Bunun üzerine hastane müdürü Ayşe K.'nin yanına gitti ve tartışma yaşandı. Ayşe K. çocuğunun ateşinin olduğunu belirterek "Hala ateşi var. Benim çocuğum ölüyor doktor gelmedi. Dosyamı getirin. Doktoru çağırıyoruz, doktor yok. Kapının önünde kahve, çay içiyor. Yılan sokulan çocuk için "Acil değil" diyor" dedi.

Hastane müdürü "Yalan söylüyorsun" diyerek müdahale etti.

Ayşe K. saldırıya uğrayan doktorun sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek "Çocuğumun 45 derece ateşi var, doktor geliyor serum takıp gidiyor. Benim çocuğumla ilgilenmedi. Hala ateşi var. Doktorun bir şeyi yok. Doktoru yoğun bakıma aldılar rapor için. Dövmüş ama neden dövmüş.? Doktorun hiç mi suçu yok?" diye sordu.

12 yaşındaki kız çocuğu da doktorun kardeşiyle ilgilenmediğini söyledi.

Hastane müdürü Ayşe K.'ye "Şov yapıyorsun" dedi. Tartışma sonrası Ayşe K. başhekimle görüşmek üzere odaya alındı.

 

 

Mustafa PAYIK-Özlem ÇELİK/AJANS URFA

YORUMLAR
  • yorum2018-07-18 18:32:50Ahmet

    Kadın doğru söylüyor urfadaki doktorlar insanları hayvan yerine koyuyor niye bu urfayı hep cahil görmelerinden o doktorunda hiç bir şeyi yoktur ben buna eminim sırf adamı cezaevi ne attırmak için yoğun baķımdır rapordur her şey ellerinde urfada doktor yok

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

BU HASTALIKLAR KEMİK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık