Ana Sayfa Siyaset SAADET PARTİSİ ERBAKAN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTI

SAADET PARTİSİ ERBAKAN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTI

Dün gece 'Erbakan Ödülleri' programında ekranlara yansıyan görüntülere Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın başkanlığını yaptığı Erbakan Vakfı'ndan zehir zemberek bir açıklama geldi. Erbakan Vakfı'ndan yapılan açıklamada Saadet Partisi'nin Milli Görüş'ten uzaklaştığı ifade edilirken Erbakan Ödülleri'ndeki görüntülerin siyasi şov için olduğu belirtildi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2018 Çarşamba 22:14
SAADET PARTİSİ ERBAKAN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTI

Erbakan Vakfı'ndan gelen açıklama şu şekilde:

Saadet Partisi yönetim kademesi, Türkiye ve İslam Dünyası'nda yaşanan sorunlara odaklanmak, akılcı ve Milli Görüş çizgisine dayalı çözümler ortaya koymak yerine, Erbakan ailesi başta olmak üzere, Erbakan Vakfı'nda görev alan, Erbakan ailesine ve Erbakan ismine yakın duruş sergileyen binlerce parti mensubunu geçtiğimiz yıllar boyunca partiden uzaklaştırarak, kendi camiasını dışlayarak, haksız ve kuvvete dayalı uygulamalarla Milli Görüş fikriyatına taban tabana zıt olan yeni bir anlayışı siyasi rotalarına hakim kılmışlardır.

SAADET PARTİSİ ERBAKAN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞTI

Bu noktada erken seçim kararı üzerine, alelacele ve siyasi düzlemde ilgi çekmeye yönelik olarak düzenlenen "Erbakan Ödülleri" adlı program üzerinden güç devşirme ve gündeme gelme yoluna gidilmesi samimiyetten uzak bir politikanın açık bir tezahürüdür. Özellikle Türkiye'de seçim sath-ı mahaline girildiği bir dönemde "Erbakan Ödülleri" ile Erbakanca duruş görüntüsü sergilenmeye çalışılması büyük ölçüde Saadet PartisiYönetiminin Erbakan çizgisinden uzaklaştığı gerçeğinin üzerini örtmeye yönelik bir adımdan ibarettir.

İŞTE ERBAKAN VAKFI'NDAN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAM METNİ;

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Münbiç açıklaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık