Ana Sayfa Siyaset Saadet karıştı! "Aşiret ittifakı" bozuldu...

Saadet karıştı! "Aşiret ittifakı" bozuldu...

Saadet Partisi aday listelerinde 3 ismin istifa ettirilip yerine yeni isimlerin alındığını iddia eden Saadet Partisi eski meclis üyesi Mehmet Cafer, "Niyazi başkan ikbal için ayak oyunlarıyla saadet partisinin 2.3.4 sıradaki adayları istifa ettirdi. Yazıklar olsun" dedi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2018 Cumartesi 00:50
Saadet karıştı!

Parti teşkilatının toplu istifası gündeme gelirken, partiye geçmeyi düşünen aşiret mensuplarının bu plandan vazgeçtiği öğrenildi.

24 Haziran seçimlerine 1 ay kala Şanlıurfa Saadet Partisi aday listesinde de kriz çıktı.

Şanlıurfa Belediyesi Saadet Partisi Eski Meclis Üyesi Mehmet Cafer, Parti İl Başkanı ve 1'inci sıra milletvekili adayı Niyazi Yanmaz'ın listeye müdahale ettiğini iddia etti. Bu müdahaleyi 'ikbal' için yaptığını savunan Cafer duruma sert tepki göstererek, "Yıllardır haksızlıkla hırsızlıkla yolsuzlukla mücadele ediyorum ama Niyazi başkan ikbal için ayak oyunlarıyla saadet partisinin 2.3.4 sıradaki adayları istifa ettirdi. Milli görüş çizgisinde olmayan şaibeli bazı kişileri sıraya koymuş. Yazıklar olsun.

Saadet Partisi bağımı dondurdum" dedi. Listenin 2, 3 ve 4'üncü sıralarında Hüseyin Dolap, Rıdvan Söylemez ve İzzet Çiftçi yer alıyor.

Listede kimlere yer açmak için 3 ismin istifa ettirildiğini listede bulunan adayların da teşkilatının da bilinmediği öğrenildi. Teşkilat krizin ardından toplantı yaptı. Toplantıdan toplu istifa kararı çıkabileceği konuşulurken, partide yeni gelişmeler yaşandı.

KÜSKÜNLER SAADET'E DE GEÇMEDİ

AK Parti'deki listeye alınmayınca küsen ve Saadet Partisi'ne geçmeyi düşünen aşiret liderlerinin günlerdir süren görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmadı. AK Parti küskünü aşiret mensupları Saadet Partisi'ne geçişten de vazgeçti.

Saadet'in şimdilik mevcut listesiyle yola devam edeceği öğrenildi.

 

Ajans Urfa 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Başkan Ayhan kararını verdi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık