Ana Sayfa EYYÜBİYE RAMAZAN ÖNCESİ EYYÜBİYE ZABITASI DENETİMLERİNİ ARTTIRDI

RAMAZAN ÖNCESİ EYYÜBİYE ZABITASI DENETİMLERİNİ ARTTIRDI

Ramazan ayını bahane olarak gören bazı fırsatçılara göz açtırmak istemeyen Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Yaklaşan Ramazan ayı ile birlikte çarşı ve pazarlarda yaşanan alışveriş yoğunluğunu da dikkate alarak harekete geçti.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2018 Cuma 15:38
RAMAZAN ÖNCESİ EYYÜBİYE ZABITASI DENETİMLERİNİ ARTTIRDI

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nce oluşturulan ekipler, Eyyübiye İlçe sınırları genelinde halkın yoğun olarak alışveriş yaptıkları ekmek fırınları, ciğerci, unlu mamuller üretim yerleri, lokantalar, kebap salonları, süpermarketler gibi gıda üretim ve satışı yapılan iş yerlerinde denetimlerini artırdı.

Gerçekleşen denetimlerde, hijyen koşulları, genel temizlik, gıdaların son kullanma tarihleri, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, çalışan personelin kıyafetleri, fiyat etiketleri kontrol edilerek, işletmecilere uyulması gereken kurallar hakkında bilgi veriliyor.

Tespit edilen eksiklerin giderilmesi, Yapılan uyarılara rağmen, yasa ve yönetmelik hükümlerine aykırı olarak faaliyet gösteren, halk sağlığını hiçe sayan, hijyenik koşulları taşımayan işyerlerine gerekli idari yaptırımlar uygulanıyor.

Halkımızın, mübarek Ramazan ayını huzur ve güven içerisinde idrak edebilmeleri ve herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmemesi amacıyla ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başında... Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşlarımız 315 66 67 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirler. Amacımız ceza kesmek değil, halkımızın sağlığını korumak ve gözetmek...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

İki eski dostun buluşması... Biri vali diğeri Büyükşehir adayı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık