Ana Sayfa Urfa Haberleri Peygamberler Diyarında Pavyon Kültürü Hızla Artıyor

Peygamberler Diyarında Pavyon Kültürü Hızla Artıyor

Kültür Turizm Bakanlığı eski Genel Müdür Yardımcısı Şanlıurfalı Selami Yıldız, Şanlıurfa'da son pavyon tipi eğlence kültürünün revaçta olduğunu hatırlatarak " Kadim Urfa bu yönüyle öne çıkmamalı, yazık ediyoruz!" dedi.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2018 Salı 10:09
Peygamberler Diyarında Pavyon Kültürü Hızla Artıyor

Şanlıurfa'da son yıllarda pavyonlar ve eğlence mekanları hızla artıyor. Yıllardır insanlar bir rakı bile içmek için rahat bir mekan bulamazken, şimdi şehrin ana caddesinde apartmanların bodrum katlarında gece kulüpleri ve pavyonlar açılması dikat çekiyor. Zaman zaman polis, operasyonlarda konsomatrisleri ve şüpheli şahısları göz altına alsa da bu işin sonu gelmiyor.

Peygamberler şehrinde pavyon kültürünün bu şekilde hızla artması ise bazı Urfalıları rahatsız ediyor. Bunlardan biri de Kültür Turizm Bakanlığı eski Genel Müdür Yardımcısı Şanlıurfalı Selami Yıldız. Şanlıurfa'da son yıllarda pavyon tipi eğlence kültürünün revaçta olduğunu hatırlatan Selami Yıldız " Kadim Urfa bu yönüyle öne çıkmamalı, yazık ediyoruz!" dedi. Eskiden pavyon düşkünü bazı Urfalıların çevre illere gittiğini anımsatan Kültür Turizm Bakanlığı eski Genel Müdür Yardımcısı Şanlıurfalı Selami Yıldız bu konudaki rahatsızlığını şöyle dile getirdi "Eski zamanlarda, Urfalılardan payvon tipi veya vur patlasın çal oynasın tipi eğlenceye düşkün olanlar çevre illere giderlerdi; günümüzde tam tersine dönmüş, günü birlik eğlence turizmi revaşta, kadim Urfa bu yönüyle öne çıkmamalı, yazık ediyoruz!"

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da 3 ailenin acı günü!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık