Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Sağlık Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı

Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı

Şanlıurfa Özel Edessa Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kesen, “Hastanemiz bugün itibarı ile 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile tekrar Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet verecektir.” dedi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2017 Pazartesi 14:09
Özel Edessa Hastanesi yeniden açıldı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

8 Mart 2016 tarihinde SGK antlaşması iptal edilerek kapatılan Özel Edessa Hastanesi, bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. Hastanenin açılışı hakkında basın açıklaması yapan Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Kesen, Bilindiği gibi 8 Mart 2016 tarihinde SGK antlaşması iptal olup yetkilileri tarafından kapatılan Özel Edessa Hastanesi’ni, işten çıkartılan 246 çalışanın tamamının özlük hakları, içerideki ödenmemiş maaşları ve kıdem tazminatları ödenmek ve tekrar işe alınmak şartı ile şahsım adına almış bulunmaktayım.” diye konuştu.

‘AMACIMIZ BÖLGEDEKİ SAĞLIK SORUNLARINI VE İSTİHDAMININ EN AZA İNDİRİLMESİDİR’

“Hastanemiz bugün itibarı ile 83 yatak kapasitesi ile yeni yönetim ve yeni kadrosu ile tekrar Şanlıurfa ve bölge halkına hizmet verecektir.” diyen Kesen, “Amacımız bölgedeki sağlık sorunlarını ve istihdamının en aza indirilmesidir. Halkın her kesiminden hastanemizin sunduğu imkanlardan faydalanabilmesi için bu hafta SGK anlaşması için ilgili kuruma resmi olarak başvurumuzu yapacağız.” şeklinde konuştu.

Kesen, “Konu ile ilgili Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Şanlıurfa’nın tüm sorunları ile yakından ilgilenen kendisi de bir sağlıkçı olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba, Valimiz, milletvekillerimiz ve İl Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün desteklerini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık