Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Eğitim ÖSYM Başkanı'ndan ek süre açıklaması

ÖSYM Başkanı'ndan ek süre açıklaması

ÖSYM Başkanı: ALES için 27 Nisan, KPSS için 3-4 Mayıs'ta ek süre verilecek. LYS içinde 28 Nisan'da 1 günlük ek süre verilecek.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2017 Salı 16:51
ÖSYM Başkanı'ndan ek süre açıklaması
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ÖSYM, LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınav için başvuru süresini uzattı. Geçtiğimiz günlerde başvurusunun sonlanmasının ardından güncelleme yapılan LYS için öğrencilere bir hak daha tanıma kararı alan ÖSYM, bu sınavların yanına KPSS ve ALES'i de ekledi.

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, ÖSYM'nin yaptığı bazı sınavlara başvuru için bir günlük süre verildiğini açıkladı. Bu sınavlar arasında 2 milyona yakın adayın katıldığı LYS sınavı da yer var. Buna göre LYS'ye 28 Nisan'da başvurulabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, "ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık. Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan'da, ALES adayları için 27 Nisan'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs'ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs'ta, Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs'ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız" dedi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlı Bilim Teknik Koleji
Bu habere de bakabilirsiniz

Erken seçim sınava denk geldi! YÖK yeni tarihi açıkladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık