urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Spor Oryantiring Şampiyonası Urfa’da yapılacak

Oryantiring Şampiyonası Urfa’da yapılacak

Türkiye genelinden toplamda 700 sporcunun katılacağı Türkiye Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası, 27 Mayıs 2019 tarihinde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yapılacak.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2018 Salı 17:32
Oryantiring Şampiyonası Urfa’da yapılacak

Türkiye’de gelişmekte olan Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan, katılımcıların kontrol noktalarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ziyaret etmeye çalıştığı bir spor olarak ilgi çekiyor. Türkiye’nin 81 ilinden yaklaşık 700 sporcu, antrenör ve idareciler ile beraber 900 kişinin katılacağı Türkiye Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası 27 Mayıs 2019 tarihinde Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde gerçekleştirilecek.

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Viranşehir İlçe Spor Müdürü İbrahim Halil İmamoğlu, “İlçemizde birçok branşta olduğu gibi bu yeni spor dalının genç sporcularımıza tanıtımı ve bu branşın ilçe genelinde yaygınlaşması için oldukça önemli bir fırsat olarak görmekteyim. Viranşehir olarak sadece bu spor dalında değil tüm branşlarda bu tip büyük organizasyonları yapabilecek kapasiteye sahip olduğumuzu söylemek isterim. Kaymakamımızın öncülüğünde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla böylesine büyük bir organizasyonun ilçemizde yapılacak olmasından dolayı mutluyuz” dedi.

Kaymakam Ömer Dereci ise yaptığı açıklamada sporun her branşına destek olduklarını belirterek, böylesine büyük bir organizasyonun ilçenin tanıtımına büyük bir katkı sağlayacağını kaydetti. Misafir edilen her sporcunun birer gönüllü turizm elçisi olacağını vurgulayan Dereci, ilçe ekonomisine de bir artı değer sağlayacağını dile getirdi. Kaymakam Dereci, organizasyona katılacak sporcu, idareci ve antrenörlere şimdiden başarı dileyerek sözlerine son verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfaspor'dan farklı tarife! Gol olup yağdı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık