Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Ölümler Enfeksiyon Sonucu Değil

Ölümler Enfeksiyon Sonucu Değil

Sağlık Bakanlığı bugün yaptığı açıklama da Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum hastanesinde hastane enfeksiyonuna bağlı bebek ölümü yoktur dedi. Bakanlık açıklaması şöyle:

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Ölümler Enfeksiyon Sonucu Değil
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinin URFAHABERMERKEZİ'ne gönderdiği açıklamada "Sağlık Bakanlığı olarak tüm ülke çapında yenidoğan sağlığı konusunda yürütülmekte olan bir program çerçevesinde tüm ilgililere kurslar düzenlenmekte, fiziki altyapı ve denetim çalışmaları sürdürülmektedir.

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, bu kapsamda

geçtiğimiz hafta değerlendirilmiş, rutin değerlendirmeler paralelinde kültürler alınmış ve ihtiyaç duyulan önlemler çerçevesinde üniteye yeni hasta kabulü azaltılarak periyodik geniş çaplı dezenfeksiyon işlemi uygulanmıştır.

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi bölgedeki tüm riskli doğumların gerçekleştirildiği ve riskli bebeklerin kabul edildiği en büyük merkezdir. Bu merkezde aylık ortalama 1200-1400 doğum gerçekleşmekte ve bunlardan aylık 250-300 bebeğin yenidoğan yoğun bakım ünitesinde takibi yapılmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi bu merkezde de yenidoğanlar arasından doğumsal anomalilere bağlı ölü doğumlar ve yenidoğan ölümlerine rastlanılmaktadır.

Konu ile ilgili haberlerde yer aldığı gibi, bu hastanemizde hastane enfeksiyonuna bağlı bebek ölümü vuku bulmamıştır. Bir haftada 8 bebeğimizin enfeksiyondan hayatını kaybetmesi de söz konusu değildir.

Bu konuda gerçeğe aykırı, halkı yanıltıcı ve halkımızı paniğe sürükleyici iddialar öne sürülmesi son derecede düşündürücü ve üzücüdür. Değerli medyamızdan istirhamımız bu iddiaların ilgili mercilere doğrulatılmadan haber yapılmamasıdır.

Bu tür mesnetsiz ve bilimsel yaklaşımlardan uzak iddia ve haberler,

bir yandan bölgeye çok önemli sağlık hizmeti veren bu merkezlere olan güveni zedelemekte, diğer yandan da üstün gayret ile çalışan sağlık personelimizi rencide etmektedir. 

Kamuoyumuzun doğru bilgilendirilmesi adına dikkatinize saygıyla sunarız." denildi.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık