Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Okul'da Böyle Beyin Yıkıyorlar !

Okul'da Böyle Beyin Yıkıyorlar !

PKK yandaşlarını sözleşmeli öğretmen olarak yerleştirip propaganda yaptırıyorlar...

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Okul'da Böyle Beyin Yıkıyorlar !
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Çarpıcı haber Bilal Şahin imzasıyla Bugün gazetesinin manşetine taşındı. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 30 bin civarın da öğretmen açığı olmasından faydalanan KCK, bu okullardaki eğitimci açığının sözleşmeli öğretmenlerle giderilmesi üzerine yeni bir strateji geliştirdi. Örgüt, kadrolu öğretmen açığı olan bölgede örgüt elemanlarını, ders başına 7 lira alan ücretli öğretmen olarak çalışmaları için yönlendirmeye başladı. Bu kapsamdaki faaliyetleri KCK'nın eğitim kolu temsilcisi D.B'nin yürüttüğü kaydedildi

ÖĞRENCİLERE ORGUT MARŞI

Yerel kaynakların iddialarına göre bir öğretmenin geçen yıl görev yaptığı bir ilköğretim okulunda öğrencilere O ram ar Marşı'nı (Dağlıca Baskınından duyulan sevinç) söylettiği savunuldu. Sınıfta bulunan öğrencilerden birinin durumu ailesine iletmesinin ardından, okul idaresinin ilgili öğretmeni uyardığı öğrenildi, ilçede başka bir okulda görev yapan A.G. isimli bir öğretmenin de KCK planı çevresinde sözleşmeli öğretmen olarak çalıştığı ve tüm sözleşmelilerin kadroya alınmasıyla görevine halen kadrolu olarak devam ettiği öğrenildi. A.G'nin anadilde eğitim adı altında bölge çocuklarına Kürt milliyetçiliği aşıladığı aktarıldı.

TERÖRÜ HAKLI GÖSTERİYORLAR

Bir eğitim sendikasına bağlı bazı öğretmenlerin de KCK dan gelen talepler doğrultusunda okullarda örgütü masum ve bazı terör saldırılarını da haklı gösteren çalışmalara imza attığı öne sürüldü. Bu suistimallerin temelinde bölgedeki kadrolu öğretmen açığının önemli bir yer tuttuğu belirtildi. Örgütün dikkat çekmeyecek bazı kişileri ücretli öğretmen olarak okullara yerleştiği vurgulandı. Kaynaklar, aynca örgütün öğretmenleri kaçırma ve tehdit etmesinin temelinde de bu amaan yattığının altı çizildi. Örgütün, bu uygulamaları Doğu ve Güneydoğu'daki okullarda eğitim gören öğrencileri dağ kadrolarına yönlendirerek militan devşirme planı çerçevesinde yaptığı belirtildi. Ayrıca bölgede asker ve polise yönelik eylemlerde çocukların ön sıralarda bulunmasında da bu çalışmaların etkili olduğu vurgulandı.

KCK'LI ÖĞRETMENLER TAKİP ALTINDA

İstihbarat birimlerinin bazı öğretmenleri KCK ile bağlantılan dolayısıyla yakın takibe aldığı öğrenildi. Bu kişiler hakkında detaylı bir rapor hazırlayan emniyet birimleri, D.B. ile A.G'.nin ilköğretim okullannda öğretmenlik yapmasının sakıncalı olduğunu ilgili kurumlara bildirdi. Bazı velilerin de çocuklardan gelen şikayetler üzerine okul idaresine başvurdukları belirtildi. Bunun üzerine okul idaresinin Suruç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığına bilgi vererek ilgili kişilerin görevlerine son verilmesini isteği kaydedildi. D.B'nin yasa dışı faaliyetlerinin tespit edilmesinden sonra sözleşmeli kadrosunun da iptal edilerek görevine son verildiği öğrenildi. Ancak A.G'nin görevine devam ettiği belirtildi. Bu kapsamda Suruç İlçe Belediye Başkanı Ethem Şahin de 26 Aralık 2009tarihinde Diyarbakır'da yapılan KCK operasyonunda tutuklanarak cezaevine konulmuştu. İkinci Başkan vekili Mehmet Özkan ve Yardımcısı Süleyman Yıldız da 'ihalelerde yolsuzluk', 'ihalelere fesat kanştırma' ve tf ağ kadrosuna mali destek sağlamak' iddiasıyla başlatılan operasyonlarda gözaltına alınıp daha sonra tutuklanmıştı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık