Ana Sayfa Sağlık Obezite Ameliyatı Sonrası Oluşan Sarkmalar Yaşam Kalitesini Düşürüyor

Obezite Ameliyatı Sonrası Oluşan Sarkmalar Yaşam Kalitesini Düşürüyor

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Aslı Can, obezite ameliyatı geçiren hastaların çoğunda deri sarkması görüldüğünü belirterek, “Karın, kol, bacak ve yüz bölgelerinde oluşan sarkmalar görüntü olarak rahatsız edici olurken, kişinin sosyal hayatını da olumsuz etkiliyor” dedi.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2019 Pazartesi 12:04
Obezite Ameliyatı Sonrası Oluşan Sarkmalar Yaşam Kalitesini Düşürüyor

Profesyonel diyet ve sporla kilo veremeyen hastaların gerekli tetkiklerin ardından ameliyata uygun bulundukları takdirde obezite ameliyatıyla yeni bir hayata başladıklarını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Aslı Can, obezite operasyonu geçiren hastaların çoğunda deri sarkması görüldüğünü açıkladı. Sarkmaların vücutta yaygın olarak karın, kol, bacakların iç kısmı, meme, sırt, popo ve yüz bölgesinde görüldüğünü anlatan Dr. Can, “Post bariatrik cerrahi sonrası zayıflama sürecinde hastaların sarkmaya başlayan vücut bölgeleri ile ilgili bir demoralize olma süreci yaşadıklarını görüyoruz. Zayıflarken, sarkan dokular, görüntü olarak rahatsız edici olurken aynı zamanda giyinmeyi zorlaştıran can sıkıcı bir etken haline de geliyor. Bu süreçte, bir estetik cerrah ile ön görüşme yapmanın, bu demoralizasyon sürecine iyi geleceğini, yapılabilecek estetik ameliyatlar ile istenilen görünüme kavuşabileceğinin anlatılmasının kişinin motivasyonu arttıracağını düşünüyorum” dedi.

SAĞLIKLI VE KONFORLU BİR HAYAT

Deri sarkması görülen hastalarda yapılması düşünülen estetik operasyonların çok iyi planlanması gerektiğinin altını çizen Dr. Can; karın germe, sırt germe, meme estetiği, boyun germe, yüz germe, bacak germe, popo ve kol germe gibi tedaviler sayesinde obezite ameliyatı geçiren hastaların daha sağlıklı ve konforlu bir hayata adım atabileceklerini söyledi…

 URFA HABER MERKEZİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Türk Eczacılar Birliği'nden 'aşı reddi' açıklaması!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık