urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Siyaset O Toplantı Nihat Çiftçi’ye Destek İçin Miydi? Yoksa Bildiğimiz Sıradan Toplantı Mıydı ?

O Toplantı Nihat Çiftçi’ye Destek İçin Miydi? Yoksa Bildiğimiz Sıradan Toplantı Mıydı ?

Geçtiğimiz günlerde bazı STK başkanları tarafından organize edilen ve basın yayın kuruluşları ile sosyal medyaya, ‘’Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye STK’lardan destek’’ şeklinde servis edilen haberin arka yüzü gün yüzüne çıkmaya başladı. Toplantıya katılan bazı STK Başkanlarından Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay, toplantıda bulunma amaçlarının farklı olduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2018 Pazartesi 11:23
O Toplantı Nihat Çiftçi’ye Destek İçin Miydi? Yoksa Bildiğimiz Sıradan Toplantı Mıydı ?

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin geçtiğimiz günlerde ‘ Sayın Cumhurbaşkanımızdan sağlık problemlerimden dolayı müsaade istedim’ söyleminin ardından gözler yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına kimlerin aday olacağına çevrildi. Başkan Çiftçi’nin olası bir aday olamama durumuna karşı sağlık problemlerini gerekçe göstermesinin ardından harekete geçen bazı STK Başkanları Başkan Nihat Çiftçi ile toplantı düzenledi.

‘KAL ÇAĞRISI’ HABERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Şanlıurfa Valiliği’nin ildeki tüm STK’lar ile yaptığı toplantı sonrası 30’a yakın STK Başkanı özel bir mekânda Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile bir araya geldi. Toplantı sonrası servis edilen ‘ STK’lardan Nihat Çiftçi’ye bir dönem daha kal çağrısı’ haberinin aslını yansıtmadığı ortaya çıktı.

KİMSEYE BİR DAHA KAL DEMEK İÇİN O TOPLANTIYA KATILMADIK !

Toplantıda yer alan Şanlıurfa Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay, ŞASEMKOM Başkanı Faruk Akbaş tarafından davet edildiklerini belirterek,”Bizi oraya davet eden Faruk Akbaş. Bana söylenen ilde ağır aksak yürüyen çalışmalarla ilgili bir toplantı olduğu. Bizim için kimin başkan olacağı fark etmez. Kimseye bir daha kal demek için o toplantıya katılmadık. Şanlıurfa milletimizin hakkında hayırlı olan neyse Rabbim onu nasip.”dedi.

GÖZLER FARUK AKBAŞ’A ÇEVRİLDİ

Sosyal medya hesabından bu paylaşımda bulunan Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay’ın açıklamasının ardından gözler, toplantıyı organize eden Faruk Akbaş’a çevrildi.

 

RUHA HABER AJANSI 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Yıldız ve Beyazgül'den flaş ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık