×
×
Gündem
Nüfus Müdürlükleri 1170 Nüfus Memuru Alımı Bakan Açıkladı!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Nüfus Müdürlüklerine 1170 Nüfus Memuru olarak kamu personeli alınacağını açıkladı. Nüfus memur alımında şartlar neler olacak?
17 Ekim 2018 Çarşamba 17:48

Bakan Soylu açıklamasında 1170 Nüfus memuru alınacağını açıkladı. Alınacaklar nüfus müdürlüklerine 1 ay içerisinde kamu personeli olarak yerleştirilecek dedi. Nüfus memuru alımında şartlar neler olacak işte detaylar.

Daha önce yayınlan ilandan farklı olarak bir alım yapılmayacağını beklenmektedir. İşte önce yayınlanan nüfus memuru alım şartları; en az ön lisans mezunu olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).

ÖSYM tarafından 2016 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak olan başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunması gerekmektedir.

Başvuru şekli aynen şöyle gerçekleşmiştir. Ön Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek link aracılığıyla e- devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edecektir.

Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu veya farklı yollarla yapılacak başvuru kabul edilmemiştir.

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı