Ana Sayfa Genel Neden Reddettim?

Neden Reddettim?

Belediye Meclis üyesi ve Bakkallar ve Bayiler odası başkanı Mehmet Altun yayınladığı haberde Belediyeye neden 2.3 trilyonluk krediyi reddettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Neden Reddettim?

Son Belediye Meclisi toplantısında yapılmakta olan Otogar için İller Bankasından 2.3 trilyon 10 yıl vadeli kredi (Faizi ile birlikte yaklaşık 5 trilyon) talebini 37 Belediye Meclis üyesinin 36 ‘sının kabul etmesine rağmen talebe tek başına “RET” diyerek Haftanın gündem konusu olan Belediye Meclisi Üyesi Mehmet ALTUN neden “RET” dediğini açıkladı. Konuyu merak ettiğimizden dolayı kendisine yönelttiğimiz soru üzerine
Konu ile ilgili olarak konuşan Mehmet Altun “ Öncelikle “EVET” diyen diğer Meclis üyesi arkadaşlarımın fikirlerine de saygı duyduğumu belirtiyorum. Belediye meclisi demokrasi ile yönetilmektedir. Herkes kendi fikrini açıkça söylemektedir. Öyle olmazsa demokrasi olmaz. Bu kredi meselesinde öncelikle bu kredi alınmazsa Otogar projesinin sekteye uğrayacağına, Ş.Urfaya zarar vereceğime inansam yürekten söylüyorum en başta ben yetki veririm. Ancak durum böyle değil. Belediyemiz İller bankasına ve SSK ya en fazla borcu olan Türkiye’deki ilk 10 Belediyenin arasındadır. Otogarın girişinde yaklaşık 3 Trilyona satılması beklenen bir tane petrol yeri var. Bunun için ihale yapılmaktadır. Buradan 3 trilyon beklenmektedir. Burası zaten satılacak onun parasını Otogara yatıralım Otogar bir ay geç bitse bile 10 boyunca faizli kredi ödemekten iyidir. Otogardaki Seyahat firmalarından ayrıca katılım payı alınacak, Otogardaki Otopark yeri ayrı satılacak buradan gelir gelecek. Otogardaki Mevcut işyeri sahiplerinden ayrıca katılım payı adı altında paralar alınacak kredi almayalım. “RET” kararını vermeden önce pek çok seçmeni ile görüşerek fikir aldığını belirten Mehmet Altun Ayrıca Petrol parası da yetmezse ŞUTİM de yaklaşık 100 tane bitmiş ve aylardan beri boş olan satılmayı bekleyen dükkan var. Bu dükkânların alıcısı da şimdiki hal pazarındaki mevcut esnaflardır. Tanesini 20.000 TL den satarsak yine 2 trilyon eder her halükarda kredi almaya ihtiyacımız yok. İhtiyaç yokken durup dururken doğmamış bebeği, tüyü bitmemiş çocukların gelecek 10 yılını ipotek altına almanın mantığını doğru bulmadım. Ayrıca sayın Fakıbaba seçimden önce “Bizim İller Bankasından gelecek paraya ihtiyacımız yok. Belediyenin kaynaklarını yemez yedirmezseniz, yerinde ve iyi kullanırsanız belediyenin kendi kaynakları kendine yeter” diyordu. Şimdi ise “Arkadaşlar İller Bankasından gelecek paralar olmazsa Belediye ÇÖP toplamaktan başka bir şey yapamaz” diyor. Bu şekilde seçimden önce halkı aldattığını açıkça ve resmen söylüyor. Sayın Başkan GAP VADİSİ, projesini getirsin bunun için yetki vereyim, Abide Kavşağına Yoncalar yapacaksa yetki verelim, trafik sorunumuzu çözmek için yeni sokaklar, caddeler açacaksa yetki verelim. Kültür merkezi yapacaksa, gençler için semt sahaları, spor salonları yapacaksa, parklar bahçeler yapacaksa yetki vereyim. Böyle elinde alternatifi olan otogar için yetki vermeyi Allah rızası için ve Şanlıurfa’m için böylesini seçmenlerim tavsiye ettiği için, doğrunun bu olduğuna inandığım için “RET” ettim. Sayın Başkan yine seçimden önce “ Benim Şanlıurfa ile ilgili rüyalarım var bir dönem daha hizmet etmek istiyorum” diyordu. Şimdi ise halkımız sayın Fakıbaba’yı “Ben nasıl olsa önümüzdeki dönem yokum benden sonrası “TUFAN” mantığında olduğunu bana söylüyorlar. Mehmet ALTUN ayrıca “Benim bu davranışım aslında Ak partinin Parti içi Demokrasinin ne kadar güzel işlediğinin kanıtıdır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık