urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Kültür-Sanat Müslüm Gürses'in hayatını anlatan 'Müslüm' filmi

Müslüm Gürses'in hayatını anlatan 'Müslüm' filmi

Müslüm Gürses'in hayat hikayesi beyazperdeye aktarılıyor. 'Müslüm' adı verilen film.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2018 Salı 13:29
Müslüm Gürses'in hayatını anlatan 'Müslüm' filmi

Dijital Sanatlar Yapımevi/ICNN tarafından çekimleri tamamlanan MÜSLÜM filminde, Türkiye sinemasının yaşayan en önemli aktörlerinden Erkan Can da rol alıyor.

Sanatçı, Müslüm Gürses’e çocukluk döneminde akıl hocalığı yapan Limoncu Ali rolünde. Çocuk yaşta, tesadüfen girdiği Adana Halkevi’nde bağlama ustası Limoncu Ali’yle tanışan Müslüm Gürses, kendisinden hem müzik bilgisi hem de ileriki yaşlarında sıkça hatırlayacağı çok önemli hayat dersleri alır.

Bir öğretmen olmasının ötesinde çocuk Müslüm’e bir nevi babalık da yapan Limoncu Ali’yi sinemamızın usta oyuncularından Erkan Can canlandırıyor. Ketche ve Can Ulkay’ın yönetmenliğini yaptığı, Timuçin Esen’in Müslüm Gürses, Zerrin Tekindor’un Muhterem Nur’u oynadığı filmde sanatçının Limoncu Ali’yle tanışıp bağlama çalmayı öğrendiği yaşlarına Şahin Kendirci hayat veriyor.

AYLA filminde olduğu gibi gerçek hayat hikayelerini beyazperdeye uyarlayarak ülkemiz sinemasında eksikliği hissedilen “True Story” kategorisinde önemli bir boşluğu dolduran Dijital Sanatlar Yapımevi, MÜSLÜM filminin dağıtımını CGV Mars ile gerçekleştirecek. Ödüllü Kurgu Yönetmeni Mustafa Presheva tarafından montajı devam eden film, 26 Ekim’de büyük küçük herkesi salonlara çekmeye hazırlanıyor.

 

Urfahabermerkezi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Şehri Medeniyet Göbeklitepe’de, dünyanın en ünlü Türk ressamından resim sergisi;

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık