urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Ekonomi MÜSİAD'dan zam fırsatçılarına karşı hükümete çağrı

MÜSİAD'dan zam fırsatçılarına karşı hükümete çağrı

MÜSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı,döviz artışı karşısında zam yapanlara karşı hükümete çağrıda bulunarak "Devletimiz bu durumu fark etmeli ve derhal bu şekilde zam yapılarak fırsat oluşturanlara karşı gerekli tedbirleri almalıdır" dedi.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2018 Cuma 10:21
MÜSİAD'dan zam fırsatçılarına karşı hükümete çağrı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Saatçı,döviz artışı ve yapılan zamlar ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Saatçı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Doların 7,40.-TL civarını görmesi üretim yapanları ve tedarikçileri tedirgin etmiş ve panik halinde tüm ürünlere akıl almaz zamlar yapılmıştır. Zamlar kelebek etkisiyle mamül ürünlere direk yansımıştır.

Milletimiz bir hafta içerisinde spekülatif artışın bedelini yaklaşık %40 zamlar ile ödeyecek gibi durmaktadır. Dolar gerçek değerine doğru geri giderken panikle ve fırsatçılıkla yapılan zamlar daha önceleri olduğu gibi maalesef yerinde kalacaktır.Bu zamların tezahürü yüksek enflasyondur,cari açığın artmasıdır.

Bu kaos ortamını ve ekonomik saldırıyı milletimizin ferasetiyle bertaraf ettiğimizi kimse unutmamalıdır.Milletimizin bu dik duruşunun mükafatı düşen döviz kuruna karşı zamlı ürünler olmamalıdır.Devletimiz bu durumu fark etmeli ve derhal bu şekilde zam yapılarak fırsat oluşturanlara karşı gerekli tedbirleri almalıdır.Aksi durum cari açığın ve enflasyonun daha da artmasına ayrıca bu operasyonu yapan küresel güçlerin ekmeğine yağ sürüp amaçlarına ulaşmasına vesile olacaktır. Hükümetimizin bu konuda gerekeni yapacağına olan inancımız tamdır. MÜSİAD bedeli ne olursa olsun devletimizin, milletimizin ve sanayicimizin yanında olmaya devam edecektir."

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Binlerce firma vardı! 500'ü sistemden çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık