Ana Sayfa Eğitim Milli Eğitim Bakanı: Urfa'ya çok özel bir bakış gerekir

Milli Eğitim Bakanı: Urfa'ya çok özel bir bakış gerekir

Şanlıurfa'da kampüs okullarının açılışını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Belediye Başkanımızın sesinde o heyecanı görünce, sayın valimizin yaptığı değerlendirmeyi hissedince Şanlıurfa'ya çok çok özel bir bakış gerektiğini anlamış oldum" dedi. Bakan Selçuk öğrencilere de bir takım tavsiyelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2018 Çarşamba 10:23
Milli Eğitim Bakanı: Urfa'ya çok özel bir bakış gerekir

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Bakan Selçuk'u GAP Havalimanı'nda Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Ahmet Akay, Halil Özşavlı, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, ile kurum amirleri karşıladı.

Bakan Selçuk Zeytin Dalı Kampüs Okullarının açılışına katıldı.

"URFA'YA ÖZEL BİR BAKIŞ GEREKİR"

Açılışta bir konuşma yapan Bakan Selçuk Urfa'nın gönül şehri olduğunu belirterek "Peygamberler Şehrinde Şanlıurfa'da sizlerle beraber olmak ve Türkiye'de ki ilk ziyaretimi Şanlıurfa'ya yapmış olmaktan gerçekten büyük mutluluk duyuyorum. Bana hep şunu sordular dediler ki, '81 il içerisinde niye Şanlıurfa'yı tercih ediyorsunuz?' O bana kalsın dedim. Çünkü Şanlıurfa gönül şehridir, gönlümde kalsın dedim.Buradaki halinizi görünce de ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Sayın Belediye Başkanımızın sesinde o heyecanı görünce, sayın valimizin yaptığı değerlendirmeyi hissedince, Şanlıurfa'ya çok çok özel bir bakış gerektiğini anlamış oldum. Bu şehirler sadece bizim değil, dünyanın şehirleri. Bizim kimliğimiz, ailemiz Şanlıurfa. Burayı yüceltmek istiyoruz, insanlarımızı yaşatmak istiyoruz. Bu toprakları bereketlendirme istiyoruz" dedi.

"YENİ KAZANCI BEDİHLER DUYMAK İSTİYORUM"

Konuşmasında öğrencilere seslenen ve kitap okuyup çok çalışmak gerektiğini öğütleyen Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı: " Sizler bizi hayrette bırakacak gelişmelere imza atmalısınız

Yeni Aziz Sancarlar çıkarmak durumundasınız. Sporda, sanatta yeni isimler oluşturma durumundasınız. ben artık yeni Kazancı Bedihler duymak istiyorum. Bu binaların çok da önemi yok. Binalar dikilir, yeni inşaatlar yapılır. Burada önemli olan şey, bizim insan kaynağımızın yetişmesi. Bizim derdimiz kendi kendimizle yarışmak değil, bizim derdimiz dünyayla yarışmak. Büyük güçlerle rekabet edip, bunu sürdürülebilir hale getirmektir. Bunun için size güveniyoruz, bu konu sizin omuzlarınızda yükselecek. Sizler buranın hakkını verirseniz, içinizden birçok değerler, sanatçılar çıkacak, Mustafa Kemaller çıkacak. Nasıl ki bir öğretmen Mustafa'da Kemal'i gördüyse ve oda bir Türkiye inşasında arkadaşlarıyla beraber bir Türkiye ortaya koyduysa, bizde bunu yeniden sizinle yapmaya talibiz. Düşünün 4 binden fazla kitap okumuş, Mustafa Kemal Atatürk. Okuduğumuz kitapları sayalım, kaç tane kitap okuduk ve bunun sonucu nedir. Emek olmadan, yemek olmaz. Ve siz eğer çok çok çalışırsanız bizim sizin sayenizde yol almamız mümkün olacak. Bizim davamız, eğitim davası. Biz büyük Milli Eğitim ailesi olarak sizin için her şeye hazırız. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın eğitime gösterdiği iradesiyle, şu ana kadar yaptığımız bir çok başarıya, geldiğimiz bu noktaya kalite açısından yeni tuğlalar ekleyeceğiz. Urfa için özellikle yapacağız. çünkü hepimiz Urfalıyız ezelden. Yani kampüsümüz, hayırlı uğurlu olsun."

Konuşmaların ardından kampüs okulların açılışı yapıldı. Bakan ve beraberindeki heyet sınıfları gezerek öğrencilerle konuştu, öğretmenler odasında da bir toplantı yapıldı.

Bakan programı kapsamında saat 12.00'de valilik ziyaretini gerçekleştirecek ve 14.30'da Güneydoğu Anadolu Bölgesi Eğitim Değerlendirme Toplantısına katılacak.

 

Özlem ÇELİK-Özlem DİKMEN/AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

20 bin öğretmen daha atanacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık