Ana Sayfa Siyaset MHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Akdeniz’in Berat Kandili Mesajı

MHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Akdeniz’in Berat Kandili Mesajı

MHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Akdeniz, Berat kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Akdeniz,Berat kandilinin yaklaşmakta olan Ramazanın müjdecisi olduğunu belirterek şunları belirtti. ”

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2018 Pazartesi 10:45
MHP Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mehmet Akdeniz’in Berat Kandili Mesajı

27.dönem MHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Akdeniz, yayımladığı Berat Kandili mesajında “ Berat Kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arındığımız, ilahi lütuf ve bereketlere eriştiğimiz müstesna zaman dilimlerinden birisidir” dedi.

Berat Kandilinin Ramazan Ayının müjdesi olduğunu ifade eden MHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Akdeniz “Berat günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olmaktır. Bugün insanlar için kırılan kalpleri onarma dargınlık ve küskünlük duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşarak Yüce Allahtan affını isteme günüdür” dedi.

Akdeniz,  Bu tür gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gerektiğini vurgulayarak “Bu gece anne, baba ve akrabaların kandilleri tebrik edilmeli, hayır duaları alınmalıdır. Fakir ve muhtaçlara imkanlar nispetinde yardım eli uzatılmalıdır. Unutmayalım ki, paylaşılmayan sevinç ve mutlulukların insan için fazla bir anlamı yoktur. Sevinç ve mutluluklar paylaşıldıkça artar, kederler de paylaşıldıkça hafifler” İfadelerini kullandı.

Gönüllerimize ilahi bereket ve rahmet bahşeden ve 11 ayın sultanı Ramazan’ın müjdecisi Berat Kandilini tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadığını belirten MHP Şanlıurfa Milletvekili  Aday Adayı Mehmet Akdeniz, “Bu gibi mübarek gün ve geceleri değerlendirebildiğimiz ve güzel amellerle içini doldurabildiğimiz takdirde, yanlışlarımızın farkına varıp doğru istikamete yönelebilir, bu geceleri kendi açımızdan bereketli ve kazançlı zaman dilimleri haline getirebiliriz.Bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz Berat Kandilinin, gönül huzuru ile kardeşlik ve birlik beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını diliyor, memleketimizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandilini tebrik ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan Münbiç açıklaması

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık