Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Urfa Haberleri Meteoroloji'den 4 İl İçin Çöllerden Gelecek Tozlara Karşı Uyarı

Meteoroloji'den 4 İl İçin Çöllerden Gelecek Tozlara Karşı Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu sabahtan itibaren sınırdaki 4 ilde çöllerden 'Toz taşınımı' görülebileceğini açıklayarak halkı uyardı.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2017 Perşembe 08:56
Meteoroloji'den 4 İl İçin Çöllerden Gelecek Tozlara Karşı Uyarı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Meteoroloji, bu sabah saatlerinden itibaren GaziantepKilisŞanlıurfa ve Mardin ve çevresinde toz taşınımı beklendiğini açıkladı. Görüş uzaklığında azalma ve hava kalitesinde düşme olacağı belirtilen açıklamada, halkın tedbirli ve dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı. 'Toz taşınımının' saat 18.00'e kadar sürmesi bekleniyor.

TOZ TAŞINIMI

Türkiye ve çevresindeki çöl (Sahra, Arabistan gibi) ve yarı-kurak alanlardan kalkan toz aerosollerin taşınması, iklim, kara ve deniz ekosistemleri ile insan faaliyetleri ve sağlığı açısından büyük önemi bulunuyor. Çöllerden kalkan tozlar, atmosferin üst tabakalarına yükselerek uzun mesafeler kat ediyor. Binlerce kilometre taşınabilen tozlar solunum yolu ve kalp rahatsızlığı bulunanlar ile yaşlı ve çocukların olumsuz etmiyiyor.  Toz fırtınaları, hava ve deniz ulaşımını da olumsuz yönde etkiliyor. Toz taşınımı ve fırtınaların görüldüğü dönemlerde hava ve karayolu ulaşımında sorunlar görülebiliyor.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

Siverek Belediye Başkanının acı günü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık