Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs Verildi

Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs Verildi

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında malların serbest dolaşımının sağlanması ve iki taraf arasında ticaretteki teknik engellerin kaldırılmasına katkıda bulunmak üzere Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından teklif edilen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen bu proje 3 Mayıs 2010 tarihi itibariyle resmen başlamış ve Ağustos 2012 tarihinde sonuçlanması planlanmıştır.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Laboratuar Çalışanlarına Kaliteli Kurs Verildi
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Türkiye'de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi (TKAG) Projesi’nin bileşenlerinden birisi olan Kısa Dönemli Teknik Destekler programı kapsamında Üniversitemiz Merkezi Laboratuarında bir kurs düzenlendi.

 24-28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen kursun koordinatörlüğünü Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarı (HÜMEL) Müdürü Prof. Dr. Nihat Dilsiz üstlendi. Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarları için 17025 Akreditasyon Standardı üzerine eğitim, Deney Laboratuarlarının ISO 17025 Standardındaki Metot Validasyonu eğitimi, ISO 17025 Standardı kapsamında akredite deney laboratuarlarına Ölçüm Belirsizliği, Laboratuvarlararası Karşılaştırmalar ve Yeterlilik Testleri (LAK/YT) üzerine Reimond Willemse tarafından gerçekleşen eğitim programlarına Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarı çalışanları katıldı.

 Kurs hakkında kısa bir açıklama yapan Dilsiz, zamanımızın yükselen değerinin kalite olduğunu vurgulayarak kalitesiz bir yaşamın beraberinde metotsuzluğu ve israfı getirdiğini söyledi. Üniversitelerin ve yetişmiş insan gücünün, düzensizlik ve metotsuzluğa tahammülü olamayacağını belirten Prof. Dr. Dilsiz, üniversitelerin kaliteyi hem günlük hem bilimsel hayatlarında kullanmasının vazgeçilmezliğinden bahsetti. Yapılan çalışmanın da Harran Üniversitesi Merkezi Laboratuarı öğretim üyelerine değer katacağını belirterek projede emeği geçenlere teşekkür edip başarılar diledi. Kursu tamamlayan öğretim üyelerine sertifikaları Rektör Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu tarafından törenle verildi.Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık