urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Kitap, Okununca Göze, Dinlenince Kulağa Seslenir

Kitap, Okununca Göze, Dinlenince Kulağa Seslenir

Dünya Çocuk Kitapları Haftası etkinliği kapsamında çocuk kitapları yazarı Erol Ergün, Çağlayan Ömer Türkmen Okulu'nda 'Kitap Sevgisi' konulu konferansa katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Kitap, Okununca Göze, Dinlenince Kulağa Seslenir

Kitap okumanın yararlarına değinen yazar Ergün, "Kitap, okununca göze, dinlenince kulağa hitap eder." dedi.

Çağlayan Okulunda düzenlenen konferansa öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerin ilgisinden memnun olduğunu belirten Ergün, miniklere kitabın insan hayatına katkılarını anlattı. Düzenledikleri konferanslarda amacın öğrencilere kitap okuma sevgisi kazandırmak olduğunu dile getiren Ergün, "Kitap, bize bilmediklerimizi öğretir. Görmediğimiz yerleri tanıtır. Kitap, okunduğu zaman göze, dinlendiği zaman kulağa seslenir. Kitaplar, zamanımızı değerlendiren en önemli arkadaştır." şeklinde konuştu.

Kitaplarla arkadaşlığın küçük yaşlarda başladığını söyleyen Ergün, şöyle devam etti: "Bu güzel alışkanlık, büyüyünce de sürer gider. Kitaplar doğruyu, güzeli, iyiyi, yararlıyı bulmamıza yardım eder. Kitaplar, yaşamı sevdirir, dünyayı güzelleştirir, içimizi aydınlatır. Yazarlar, kitaplar aracılığıyla yüz binlerce insana seslenirler. Bilgiler en uzak yerlere ulaşır. Yazarla okuyucu arasında bir bağ kurulur. Bir yakınlık sağlanır. Özel Çağlayan Ömer Türkmen Koleji öğrencilerinden pozitif enerji aldım. Kitaplarla bu kadar yakınlığı olan bu öğrencilerin içinden çok sayıda yazar çıkacağını görüyorum, hissediyorum."

Çağlayan Ömer Türkmen İlköğretim Okulu hakkında bilgi alan Ergün, "Şanlıurfa'da Oxford vardı da biz mi okumadık." denilen günlerden bugünlere gelinmesinin çok sevindirici bir durum olduğunu söyledi.

Daha sonra Erol Ergün, öğrencilere kitaplarını imzaladı. Öğrenciler, Ergün ile fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi. 'Merhameti Sonsuz' kitabıyla yazarlık hayatına başlayan yazarın birçok eseri; İngilizce, Almanca başta olmak üzere İspanyolca ve Rusça gibi dillere de çevrildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık