Ana Sayfa Siyaset KESK’ten açıklama: Karanlık zihniyeti lanetliyoruz

KESK’ten açıklama: Karanlık zihniyeti lanetliyoruz

KESK Urfa Şubeler Platformundan Yeni Zelanda’daki cami saldırısı ile ilgili yapılan açıklamada, “Kendinden olmayanları, kendisi gibi yaşamayanları, kendisi gibi düşünmeyenleri dünyanın neresinde olursa olsun vahşice katletmeyi meşru gören karanlık zihniyeti lanetliyoruz” denildi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2019 Cumartesi 12:37
KESK’ten açıklama: Karanlık zihniyeti lanetliyoruz

Dün Yeni Zelanda’da gerçekleşen ve 49 insanın ölümü ile sonuçlanan camisaldırısına tepkiler gelmeye devam ediyor. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Urfa Şubeler Platformu, yaptığı açıklama ile Yeni Zelanda’daki saldırıyı lanetledi.

Platformdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yeni Zelanda’da dün iki camiye yapılan silahlı saldırıda ibadet etmekte olan 49 insanın katledilmesi insanlık adına yeni bir utanç olarak tarihe geçmiştir. Kendinden olmayanları, kendisi gibi yaşamayanları, kendisi gibi düşünmeyenleri dünyanın neresinde olursa olsun vahşice katletmeyi meşru gören karanlık zihniyeti lanetliyoruz. Yeni Zelanda’da yaşanan katliamın son olmasını diliyor, kimsenin inançları, etnik kimliği ve siyasi düşüncesi nedeniyle hedef olmadığı bir dünyada yaşamak istiyoruz. Yeni katliamlara meydan vermemek için, barış, eşitlik, özgürlük, adaletin hâkim olduğu bir dünya yaratma mücadelemizi yükselteceğiz."

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

HDP Şanlıurfa İl Eşbaşkanı Akbaş Görevini Dondurdu mu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık