Ana Sayfa VİRANŞEHİR Kesintiler küçük Kerim'in hayatını tehlikeye sokuyor

Kesintiler küçük Kerim'in hayatını tehlikeye sokuyor

Şanlıurfa'da sık sık yaşanan kesintiler vatandaşları rahatsız ederken, bu durum Viranşehir'de diyaliz makinesine bağlı olarak yaşamak zorunda kalan küçük Kerim Karacar'ın hayatını tehlikeye sokuyor.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2018 Cumartesi 11:44
Kesintiler küçük Kerim'in hayatını tehlikeye sokuyor

Şanlıurfa'nın en önemli sorunlarının başında gelen elektrik konusuna merkez ve ilçelerde çözüm bulunamıyor. Özellikle kış mevsimine girilmesiyle birlikte kesintilerin sayısı ve saati artarken, yaşanan bu durum vatandaşların hem günlük hayatlarını etkiliyor hem de önemli sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Kent merkezinde olduğu gibi Viranşehir ilçesinde de kesintiler sıklıkla yaşanırken, bu durum gece 18.00'den sabah 06.00'ya kadar aletli diyalize girmek zorunda olan küçük Kerim Karacar'ın hayatını tehlikeye sokuyor. Kesintiler nedeniyle tedavisi aksayan küçük Kerim'in sağlık sorunları bu nedenle büyürken, ailesi ve yakınları ise yaşananlar nedeniyle yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdi.

KAYMAKAM DEVREYE GİRDİ

Öte yandan sosyal medyada Kerim Karacar'ın yaşadığı sıkıntının paylaşılmasının ardından ilçe Kaymakamı Ömer Dereci'nin devreye girdiği ve aile ile iletişime geçerek destek sözü verdiği öğrenildi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa şehitleri için tören düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık