Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel KCK Belgelerini Doğruluyor

KCK Belgelerini Doğruluyor

Bdp Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici'nin, Bdp tarafından 12 Haziran seçimleri öncesi yeniden bağımsız aday adayı gösterilmesinden sonra gerek parti içi gerek ilçe teşkilatı içinde oluşan çatlak, ele geçirilen Kck belgelerini doğrular nitelikte.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
KCK Belgelerini Doğruluyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Zira ele geçirilen belgelere göre, Bdp ve Kandil arasında sıkı bir irtibat olduğu belgelenirken, Kck'nın 12 Haziran seçimleri arefesinde Bdp'li adayları belirlemede çok aktif bir rol oynadığı belirtiliyor.

12 Haziran seçimleri öncesi Bdp'nin, İbrahim Binici'nin ikinci kez adaylığını açıklamasından sonra, Bdp Şanlıurfa ve Suruç ilçe teşkilatının, Binici'nin yeniden aday gösterilmesine tepki verdikleri ve parti içi huzursuzluğun yükseldiği iddia edilmişti.

Elde edilen belgelere göre, Bdp Suruç ilçe teşkilatı, 12 Haziran seçimleri öncesi halen Kck davasından tutuklu Belediye Başkanı Ethem Şahin'i bağımsız milletvekilliği adaylığına belirlediği, fakat Kandil'den gelen seçim talimatları doğrultusunda Ethem Şahin'den vazgeçmek zorunda bırakıldığı belirtiliyor. Elde edilen Kck e-posta yazışmalarında şu ifadeler yer alıyor: "Urfa ve Van gibi yerlerin üzerinde iyi durmalısınız. Kimse oy kaydırması yapmamalıdır. Aynı şekilde Ş. Elçi, İ.Binici üzerinde de durulmalıdır. Herhangi bir biçimde kayma yapılmasının AKP'ye hizmet edeceği açıktır. Suruç'ta 'İbrahim Binici için Çalışmalıyız. İbrahim Ayhan'a çalışırız.' diyenler kimdir? ya ikna olurlar ya da görevden alınırlar. Kimse oy kaydırması yapmasın."

12 HAZİRAN ÖNCESİ BİNİCİ'NİN SEÇİM ARACI Bdp'LİLERCE TAŞLANMIŞTI

Bdp Suruç ilçe teşkilatı, Kandil'den gelen talimatlar doğrultusunda parti içi huzursuzluğu bitirip tek adayda uzlaşma sağlanması için İbrahim Binici'ye destek amacıyla Cumhuriyet mahallesinde gece mitingi düzenlemiş, mitinge Kck davasından tutuklu Suruç Belediye Başkanı Ethem Şahin'in bir grup akrabaları ve sevenleri, tepki olarak Binici'nin seçim aracını taşlamıştı. 12 Haziran seçimlerinde Bdp Şanlıurfa bağımsız adayı İbrahim Ayhan'a oy kayması nedeniyle İbrahim Binici çok az farkla milletvekilliğini kazanmıştı.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık