urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Kazanan Urfakart oldu...

Kazanan Urfakart oldu...

Şanlıurfa Belediyesinin Toplu Taşıma Araçlarının devreye girmesiyle başlayan tartışmaları ve açılan davalara son noktayı Kamu İhale Kurumu ve Şanlıurfa İdare Mahkemesi koydu...

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Kazanan Urfakart oldu...

Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Kamu İhale Kurumu ve Şanlıurfa İdare Mahkemesi, "Şehir İçi Toplu Taşıma İhalesi Usule Uygundur"  denildiği bildirildi.

Şanlıurfa İdare Mahkemesinin 2012/1514 Esas numaralı ve 2012/1425 Karar Numarasına göre, 2011/195274 İhale kayıt nuraları ihaleye yapılan itiraz 2577 sayılı Kanunun 15. Maddesinin 1/a bendi hükmü uyarınca davanın reddine karar verildi. Mahkeme masraflarının da davacıya ödetilmesine karar verildiğinin aktarıldığı açıklamada ayrıca Kamu İhale Kurumu 27.02.2012 tarih ve 2012/UH.III-1096 Karar numarası ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunun 54 üncü maddesinin onuncu fıkrasının (c) bendi gereğince itirazen şikâyet başvurusunun reddine karar verildiği bildirildi.

Daha önce de Şehir İçi Toplu Taşıma Hizmetinin önemli bir ayağı olan Elektronik Ücret Toplama İhalesi (Akıllı Bilet - URFAKART) makeme tarafından onaylanmış ve yapılan ihalenin ve işlemlerin usule uygun olduğu gerekli rekabetin sağlandığı kararı verilmişti.

Böylece Şehiriçi Toplu Taşıma İhalesi Mahkeme ve Kamu İhale Kurumu Tarafından da onaylanmış oldu. Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada Toplu Taşıma işini bir kent trafiği kapsamında inceleyip teknolojinin de her türlü imkanını kullanarak daha iyi bir hizmet verilmeye çalışılacağı ve Şanlıurfalıların ulaşım problemleri her geçen gün asgariye indirileceği bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık