Ana Sayfa Siyaset Kaymakam YILMAZ Kırsal Mahallelerde İncelemelerde bulundu

Kaymakam YILMAZ Kırsal Mahallelerde İncelemelerde bulundu

Haliliye ilçe Kaymakamı Ali YILMAZ Parmakkapı, Küçüksenemağara ve Dikme Mahallelerini ziyaret ederek, Muhtarlar Hudo ÖZBAY, Halil DİŞ ve Mustafa KARA’dan mahallelerin sorunlarını dinledi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2018 Cuma 08:57
Kaymakam YILMAZ Kırsal Mahallelerde İncelemelerde bulundu

Parmakkapı Köylere Hizmet Götürme Birliği Okulunun girişinde Okul Müdürü, Öğretmenler, Muhtar Hudo ÖZBAY ve Öğrenci Velileri tarafından karşılanan İlçemiz Kaymakamı Ali YILMAZ ve beraberindekiler sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti. Beraberinde getirdiği kitapları öğrencilere dağıtan Kaymakam YILMAZ, öğrencilerden bol bol bu kitaplardan okumalarını istedi.

Parmakkapı Mahalle Muhtarı Hudo ÖZBAY ziyarette İlçemiz Kaymakamına teşekkür ederek, mahallenin en büyük sorununun Dağyanı Jandarma Karakolundan başlayıp Turizm Yolu ile birleşen ve 18 Kırsal Mahalle Muhtarlığının bağlantısını sağlayan Grup Yolun bozulduğunu ve acilen onarımının yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca; Parmakkapı-Kayalı arasında bulunan köprünün de çökmüş olduğunu, bu nedenle ulaşımda sıkıntılarla karşılaştıklarını dile getirdi.

Daha sonra; Parmakkapı Köyler Hizmet Götürme Birliği Okulu Müdürü ve Öğretmenleriyle bir toplantı yapan Kaymakamımıza verilen bilgilerde; Okulun taşıma merkezi olarak 84 İlkokul, 269 Ortaokul olmak üzere toplam, 353 öğrencisinin bulunduğu, Öğretmen mevcudunun şimdilik yeterli olduğu, 4 daireli lojmanların bulunduğu ancak bunun yetersiz olduğu, Öğretmenlerin hergün Şanlıurfa Merkeze gidip geldiklerini ve bu durumun zaman kaybına neden olduğunu, ilave lojman yapılması halinde sorunun ortadan kalkacağını, toplam 11 sınıfta hala kara tahta kullanıldığını, akıllı tahta tahsis edilmesi halinde öğrencilerin eğitim seviyesinin yükseleceği ifade edildi.

Öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali YILMAZ “Kırsal mahallelerimizin sorunlarını yakinen biliyoruz. Burada da dile getirilen sorunları not alıp, ilgili Makamlara ileteceğiz. Burada görev yapan öğretmenleri moral motivasyon yönünden gayet iyi gördüm. Bu pozitif görüntünün öğrencilerimize de olumlu yönde yansıyacağından şüphem yoktur. Kendilerini kutluyorum.” Dedi.

Okul çıkışında bir gurup öğrenci ile de sohbet eden Kaymakam YILMAZ, burada öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekti.

Daha sonra; Küçüksenemağara Mahallesine geçen İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali YILMAZ ve beraberindekiler Anaokulunu ziyaret ederek, okul Müdüründen bilgi aldı. Okulun yakın bir zamanda Jandarma Karakolu tarafından onarım ve boya işlerinin yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam YILMAZ burada; hem Küçüksenemağara hem de Dikme Mahalleleri Muhtarları ve mahalle sakinlerinin katılımıyla bir halk toplantısı düzenledi. Toplantıda dile getirilen sorunları tek tek not alan İlçemiz Kaymakamı Sayın Ali YILMAZ “Mahallelerimizin ortak sorunlarının bulunduğunu, özellikle yolun onarılması konusunda mahalle sakinlerinin çok büyük talebinin bulunduğunu, kendileri tarafından bu sorunun ilgili Makamlara iletileceği ve sorunun bir an önce halledilmesi konusunda çaba göstereceğini, Mahalle sınırları içerisinde yer alan tarihi alanların bakımsızlıktan harabeye döndüğünü, buradaki yapılar ile birlikte mahallede bulunan diğer tarihi eserlerin korunması ve turizme kazandırılması yönünde çalışma yapılması gerekmektedir.” Dedi.

Haliliye ilçe Kaymakamı Ali YILMAZ’ın ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hüseyin TETİK ve İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Emin SEYMEN de iştirak etti.

YORUMLAR
  • yorum2018-03-25 08:13:38misafir

    kırsal bölgelerde eğitime önem verilmesi kırsal kalkınma açısından çok önemli diye düşünüyorum

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan, Belediye Güvenilir Ellerde Olmalıdır

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık