×
×
Kaşmer Dağı imarı seçim sonrasına kaldı
Şanlıurfa’nın hafta başından bu yana en çok tartışılan 'Kaşmer Dağı imar' konusu Ankara’nın da dikkatini çekti ve seçim sonrasına ertelendi.
11 Ekim 2018 Perşembe 00:16

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, 8 Ekim'de Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin başkanlık yaptığı toplantıda Kaşmer Dağı'nı Uydu Kent projesi için oy birliği ile imara açtı.

Konunun meclis gündemine gelmeden önce başlayan rant iddiaları, alınan imar kararının ardından tepkileri de beraberinde getirdi. Kaşmer Dağı imarı, pazartesi gününden bu yana kentte en çok tartışılan konu oldu. Meclis üyelerinin büyük bölümü muhalefet partinin üyeleri ile birlikte plana onay verse de parti ikiye bölündü.

AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Haliliye Belediye başkan yardımcıları Osman Uludağ ve Selim Polatkan karşı çıkanlar arasında yer aldı.

ERTELENDİĞİNİ AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Şanlıurfa’daki tartışmalar Ankara’nın da dikkatini çekti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi bugün Ankara’ya çağırdı. Belgeleriyle genel merkeze giden ve görüşmesini tamamlayan Çiftçi, Şanlıurfa’ya döndü. Çiftçi’nin yarın sabah yapacağı toplantıda Kaşmer Dağı Uydu Kent Projesi’ni seçim sonrasına erteledikleri yönünde açıklama yapması bekleniyor.

 

AJANS URFA

Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Yukarı