Ana Sayfa Genel KAŞİP Akçakale'de

KAŞİP Akçakale'de

Kamu Şirket Personelleri Derneği Genel Merkezi Şanlıurfa olarak Akçakale’de Kamu Şirket Personelleriyle istişare toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
KAŞİP Akçakale'de
Merkezi Şanlıurfa'da Bulunan Kısa adı KAŞİP (Kamu Şirket Personeleri Derneği)'nin Genel Başkanı N.Hakan Aydın, Kamuda çalışan taşeron işçilerin özlük haklarının verilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek, Türkiye’nin birçok il ve içlerin de örgütlenme çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Yıllardır asgari ücretle çalıştırılan İşçilerin hiçbir haklarının olmadığını savunan Aydın, Bu hakların oluşturulması için Kamuda çalışan Taşeron işçilerini duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.

Kaşip Genel Başkanı N.Hakan AYDIN “Kamu Şirket personelleri Derneği genel merkezi olarak daha önce Şırnak, Batman, Malatya gibi illerimizde örgütlenmemizi tamamladık. Şuan Şanlıurfa ve ilçelerinde örgütlenmemize başlamış durumdayız. Bugün Akçakale’ye geldik arkadaşlarımızla problemleri ele alacağız. Tabiî ki taşeron işçilerin sorunları iki elin parmaklarını geçmemekle birlikte, Türkiye’nin her yerinde çok çirkin sorunlarla karşımıza çıkmaktadır. Ankara 6. iş mahkemesinin almış olduğu karar doğrultusunda Yargıtay’ın ve Danıştay’ın da bozmadığı karar Taşeron personelin aslında kurum personeli olarak çalışması gerektiğini ve diğer kararlara emsalen de kendini ön plana çıkaran bir karardır. Kamu dairelerinde çalışan Taşeron Şirkte personelleri şimdiye kadar birçok sorunları yaşamakla birlikte seslerini yükseltebilecek bir şansa sahip değillerdi çünkü örgütlenme özgürlükleri yoktu. Biz Kaşip Derneği genel merkezi olarak yaptığımız çalışmalarla onların sesi ve feryadı olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Son olarak Türkiye’nin diğer genel merkezleri de bizim bünyemiz altında birleşerek, daha önce binlerde olan sayımızı on binlere yükseltme avantajını ortaya koydu. Tabiî ki bizler kurumlar içerisinde statüsü olmamanın ciddi acısını yaşıyoruz. Bizim en büyük problemimiz o iki elin parmaklarını geçmeyen problemler arasında en önemli problemimiz kurum içerisinde statü sahibi olmamaktır. Bu anlamda arkadaşlarımızla çeşitli çalışmalar yapıyoruz görüşmeler yapıyoruz. En son olarak Türkiye büyük millet meclisinden davet aldık. İnşallah Haftaya Ankara’ya gidiyoruz ve mecliste bütün bu konuları teker, teker ele alacağız. Bütün sorunları biliyoruz. Sorunlara hâkimiz. Zaten sorunları birer bir yaşayan insanlarız. İnşallah en kısa zamanda Taşeron işçilerin birer statü sahibi olma müjdesini vereceğiz” dedi.

KAŞİP Derneği'nin  Akçakale Temsilcisi Salih Bayat İse; “ Akçakale’de Kamuda Taşeron işçi olarak çalışan işçiler olarak bizim köleden farkımız yok. Memurun işini biz yapıyoruz, sağlık memurlarının işini biz yapıyoruz. Devlet büyüklerimizden ricamız Kamu şirket personellerinin haklarının verilmesini istiyoruz.”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık